Ege Haberleri

EGE

  Dost Market’e her ay 200 çift ayakkabı

  İZMİR, (DHA)
  04.09.2015 - 15:44 | Son Güncelleme: 04.09.2015 - 15:44

  BORNOVA Belediyesi ile İzmir Ayakkabıcılar Odası, AYKÜSAN Site Yönetimi ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Şubesi, işbirliği yaptı. Türk Kızılayı Bornova Şubesi’nin de yer aldığı protokol, törenle imzalandı. Yapılan protokol gereği, Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara özgürce alışveriş imkanı sunduğu Dost Market’e her ay 200 çift ayakkabı bağışı yapılacak.

  Bornova Belediyesi, Dost Market’e sağlanan ayakkabı desteğinin periyodik aralıklarla devam etmesini sağlamak amacıyla Ayakkabıcılar Odası, AYKÜSAN Ayakkabıcılar Sitesi ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) ile işbirliği yaptı. Bornova Belediyesi Nikah Salonu’ndaki törende, 1 yıllık protokolü, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, AYKÜSAN Site Yönetimi Başkanı Süleyman Özcan, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Şevket Cihan ve Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak imzaladı.

  Hayırseverler, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Bornova Belediye Başkaını Olgun Atila, hem ülke hem de komuşu coğrafyalar olarak zor günlerden geçildiğini ifade ederek, yaşanan üzüntü ve acıların ancak birlik, beraberlik ve dostluk duyguları içersinde azaltılabileceğini söyledi. "İyiliğe giden yolda birlikte yolculuk yapmalıyız" diyen Başkan Atila, çıktıkları hizmet yolunda kendilerine destek olan tüm paydaşlarına teşekkür etti. Atila, "İyilik iyiliği getirecektir ve paylaşarak artacaktır. Bornova’dan parlayan bu ışığın, bu tip işbirliklerinin tüm İzmir’e, Türkiye’ye ve dünyaya yayılacağına inanıyorum" dedi. Hiçbir ayrım gözetmesizin tüm vatandaşların yanında olduklarını söyleyen Başkan Atila, Bornova Merkez ve Altığdağ’da hizmet veren Dost Market’in üçüncü şubesini açmaya hazırlanıyoruz. Bu sayı ileride sizlerin sayesinde daha da artacak. Ben göreve başlarken ’sevgi kazanacak’ demiştim. Geldiğimiz noktada bunu görmek çok güzel" diye konuştu.

  Dost Market’ten övgüyle söz den EGEAYSAD Başkanı Şevket Cihan, "Bir elin verdiğini diğer ele göstermeden, özgürce alışveriş imkanı sunulması ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gerçekten çok önemli. Böylesi onur veren bir projeye bizleri dahil ettiği için sayın Olgun Atila’ya ve emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

  Dost Market’e her ay 200 çift ayakkabı

  AYKÜSAN Site Yönetimi Başkanı Süleyman Özcan ise Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın, göreve geldiği ilk günden bu yana her zaman yanlarında olduğu, her türlü sorunlarının çözümü ve taleplerininin yerine getirilmesi için büyük çaba harcadığını söyledi. Başkan Atila’nın pek çok konuda kendilerine öncülük ettiğni belirten Özcan, "Bizler, 1 istenildiğinde 10 veren bir ortamda yetiştik" diyerek, böylesi projelere her zaman destek olacaklarını belirtti.

  İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata da ayakkabıcıların çok yürekli ve yardımsever insanlar olduğunu belirterek, "Dost Market kurulduğunda ilk desteği bizler verdik. Bu desteğimiz bundan sonrada devam edecek. Olgun Başkanımız her konuda bizim yanımızda. Biz de onun yanında olacağız" diye konuştu.

  HER AY 200 ÇİFT AYAKKABI

  İlk etapta 1 yıl geçerli olacak protokol gereği, Bornova Belediyesi’nin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere özgürce alışveriş imkanı sunduğu Dost Market’e her ay 200 çift ayakkabı desteği sağlanacak. Bağışlanan ayakkabılar tüm Dost Market şubeleri içerisinde tarafların kurum isimlerinin (Ayakkabıcılar Odası, AYKÜSAN, EGEAYSAD) ve giydirmelerinin yer aldığı raflarda sergilenecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı