ANTALYA HABERLERİ

Dosso Dossi, haziranda başlıyor

DHA
29.03.2016 - 09:45Son Güncelleme :

Dosso Dossi, haziranda başlıyor

DHA

 

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - TATİL ve iş konseptini birleştirerek hazır giyim alıcılarının katıldığı Dosso Dossi Fashion Show'u hayata geçiren Hikmet Eraslan, organizasyonun 9-14 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı.
Adriana Lima, Lindsay Ellingson, Kendall Jenner ve Irina Shayk gibi dünyaca ünlü mankenlerin katıldığı açılış defileleri ile adını dünya moda sektöründe duyuran Dosso Dossi Fashion Show, Rusya pazarında yaşanan olumsuzluklara rağmen düzenlenecek. Rusya'daki boşluğu farklı ülke portföylerini organizasyona dahil ederek aşmaya çalışan organizasyon yönetimi, açılış defilesine katılacak ünlü manken hakkında açıklama yapmadı.
15 BİN DOLARLIK SINIR 25 BİN DOLARA ÇIKARILDI
Daha önceki müşteri profilinde Rusların çoğunlukta olduğu Dosso Dossi, bu yıl yönünü farklı ülke pazarlarına çevirdi. Bundan önceki organizasyonlara katılım için müşterilerine en az 15 bin dolarlık alım şartı koyduklarını söyleyen Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, bu yıl müşterilerinin asgari alım sınırını 25 bin dolara çıkaracaklarını vurguladı.
HAZIR GİYİM VE TURİZMDE MARKAYIZ
Türkiye'nin hem turizm hem hazır giyimde marka ülke olduğunu kaydeden Eraslan, "Bugün yaşadıklarımızı geçici bir durum olarak görüyorum. İyi bir tanıtım kampanyasıyla turizmde ibreyi yeniden yukarıya çevirebiliriz. Diğer taraftan İki üç hafta gibi sürede ürün teslim etme kapasitemiz ve fiyat- kalite dengemizle hazır giyimde de rakiplerimize göre avantajlıyız. Orta ve uzun vadede Rusya başta olmak üzere Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinden bugünkünden çok daha fazla alıcı ağırlayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
RUS PAZARI YERİNE URUMÇİLİLER
Eraslan, hem hazır giyim hem de turizm sektöründe faaliyet gösteren bir grup olarak Rusya ve diğer BDT ülkelerinde uğrayacakları kaybı komşu ülkelerle telafi etme stratejisiyle hareket ettiklerini sözlerine ekledi. Yeni konseptin iddialı müşterileri arasında Urimçililer olduğunu söyleyen Eraslan, "Haziran ayında Dosso Dossi'de alıcıların yüzde 10'unu Çin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urimçi'den gelenler oluşturacak. Bu alıcılar, katma değeri yüksek, pahalı ürünler talep ediyor" dedi.
KATILIMCI SAYISI DİĞER YILLARI ARATMAYACAK
Organizasyonun 9-14 Haziran tarihlerinde yapılacağını sözlerine ekleyen Eraslan, "Katılımcı sayısını diğer yılların altına düşürmeyeceğiz. Bir hafta süresince katılımcılar Antalya ve çevresindeki 5 yıldızlı otellerde konaklayacak, eğlenecek, gezecek ve alışveriş yapacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Dosso Dossi, haziranda başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dosso Dossi, haziranda başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı