ANKARA HABERLERİ

Döşemeci esnafında sünger sıkıntısı

Hürriyet Haber
15.05.2017 - 15:24Son Güncelleme :

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali İhsan Bostan, başta sünger olmak üzere, petrokimya ürünlerine gelen aşırı zamların tüm ülkede olduğu gibi, Siteler döşemeci esnafını da çok zor koşullar altında üretim yapmaya zorladığını söyledi.

Hürriyet Haber

Bostan, “Sünger üretiminde kullanılan TDI hammaddesi temininde sıkıntı yaşayan sünger üreticileri, 2016 Eylül ayından itibaren fiyatlarını artırmaya başladı. Ekim-Kasım ayları içerisinde yüzde 50’lere ulaşan fiyat artışları 2017 yılı içinde de katlanarak büyüdü ve yüzde 110’lara kadar ulaştı. Sünger fiyatlarındaki artışlar ve belirsizlik Siteler’deki koltuk imalatçılarını zor durumda bıraktı. Başta sünger olmak üzere koltuk döşemesinde kullanılan petrokimya ürünlerine arka arkaya gelen zamlar, günlük fiyat uygulaması, hammadde temininde yaşanan sıkıntılar, üreticilerin gelen taleplere cevap verememesi Siteler döşemeci esnafı için çok büyük sıkıntıları beraberinde getiriyor. Esnafımız bu durumdan son derece endişeli” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Döşemeci esnafında sünger sıkıntısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döşemeci esnafında sünger sıkıntısı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı