ANTALYA HABERLERİ

Döşemealtı'nda bahar hazırlığı

DHA
31.03.2016 - 12:50Son Güncelleme :

Döşemealtı'nda bahar hazırlığı

DHA

 

ANTALYA, (DHA) - DÖŞEMEALTI Belediyesi, ilçe genelindeki cadde, sokak, park ve kamusal alanlarda ağaç budaması, çiçek dikimi, havuz bakımı, kent mobilyalarının yenilenmesi çalışmaları yaprak bahar hazırlıklarına başladı.

Döşemealtı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçede bahara hazırlık çalışması başlatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park, bahçe ve yeşil alanlarda yürüttüğü bitkilendirme, peyzaj, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, ilçe genelindeki çocuk parklarındaki oyun gruplarının bakım ve onarımı yaptı.

Çalışmalar kapsamında çocuk oyun alanlarının çoğaltılması kapsamında Yeşilbayır, Kovanlık, Çığlık, Kevşirler, Bahçeyaka, Bıyıklı, Ekşili ve Dağbeli mahallelerinde 8 yeni park yapıldı. Bahara hazırlık kapsamında ekipler, bu parklara da çocuk oyun grupları, spor aletleri ve kameriyeler yerleştirirken, bitki dikimi ve çevre düzenlemesi de yaptı.

ÇİÇEK VE FİDAN DİKİMİ YAPILDI

Refüj, park, bahçe ve caddelere vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda mevsimlik çit bitkileri ve ağaç dikildi. İlçe geneline şu ana kadar 55 bin çit bitkisi ile 200'ün üzerinde palmiye ve fıstık çamı fidanı toprakla buluşturuldu.

Daha önce kent mobilyalarının büyük bir kısmını ihaleyle satın alan Döşemealtı Belediyesi, yine kendi tesislerinde ürettiği 250 bank, 25 kameriye ve 160 piknik masasını park ve bahçelere yerleştirdi. Ayrıca başta okul ve camiler olmak üzere ilçe genelindeki kamusal alanlardaki eskimiş ya da kullanılamayacak durumdaki kent mobilyalarının tamir, bakım ve onarımları da yapıldı.

Döşemealtı Belediyesi, Yeşilbayır Mahallesi'ndeki 2 bin 500 metrekarelik kapalı ve açık seralarda bitki ve ağaç yetiştirerek ilçenin yeşillendirilmesini kendi üretimiyle sağlıyor.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Döşemealtı'nda bahar hazırlığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döşemealtı'nda bahar hazırlığı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı