ANTALYA HABERLERİ

Döşemealtı, Halısıyla, Narıyla Yörex Fuarında

IHA
06.10.2015 - 10:18Son Güncelleme :

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANI TURGAY GENÇ, DÖŞEMEALTI'NIN HALISI VE NARI'YLA YÖREX FUARINDA YER ALACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Antalya’nın Merkez Döşemealtı ilçesi en önemli kültürel miraslarından Döşemealtı halısı ile bir başka önemli değeri Nar, 6. YÖREX fuarında tüm Türkiye’ye tanıtılacak.
Bu yıl 7-11 Ekim tarihlerinde Expo Center’da gerçekleştirilecek “6. Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) katılan Döşemealtı Belediyesi 100 metrekarelik büyük bir stand ile hem dünyaca ünlü Döşemealtı halısını, hem de bölgenin en önemli tarımsal ürünü Narını tanıtacak.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in çabalarıyla geçen yılın ardından ikinci kez YÖREX fuarına katılan Döşemealtı Belediyesi fuar hazırlıklarına haftalar öncesinde başladı ve bu yıl da katılımcıların en fazla uğradığı stand olması hedefleniyor.
Döşemealtı İlçesi’nin ekonomik, kültürel, coğrafik ve tarihsel niteliklerinin YÖREX fuarında tanıtılacağını belirten Başkan Turgay Genç, “Antalya’nın yeni yaşam merkezi Döşemealtı İlçemizi ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmaya ve her kesime bilgi vermeye özen gösteriyoruz. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yöresel Ürünler fuarı sayesinde ülkemizin zenginlikleri aynı çatı altında toplanmış oluyor. Farklı kültürlerden ve şehirlerden insanlarımızın yöresel değerlerini sergileyeceği YÖREX fuarında Döşemealtı İlçesi olarak biz de Döşemealtı Halımız ile farklı aromasıyla tercih edilen narımızı tanıtacağız. Ayrıca bölgemizin tarihi, kültürel, coğrafik özellikleri hakkında da bilgiler vereceğiz” dedi.
Antalya’nın en yeni ve en büyük merkez ilçelerinden Döşemealtı’nın sosyo-ekonomik yapısı hakkında da bilgiler veren Başkan Turgay Genç, “Türkiye’nin en büyük Organize Sanayilerinden birisi olan OSB İlçemiz sınırlarında yer almaktadır. İmarlı alanların büyük bir çoğunluğu boş olduğu için iş ya da konut yapımına en uygun yer Döşemealtı’dır. Deniz seviyesinden yüksek olması itibariyle de özellikle yaz aylarında merkeze göre 5-6 derece farklı olması İlçemiz için diğer bir avantaj. Bütün bu özelliklerimizi de yöresel ürünler fuarında katılımcılara anlatma imkanımız olacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Döşemealtı, Halısıyla, Narıyla Yörex Fuarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döşemealtı, Halısıyla, Narıyla Yörex Fuarında haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı