ANTALYA HABERLERİ

Döşemealtı Belediyesi’nin Yol Çalışmaları Devam Ediyor

IHA
28.07.2015 - 10:45Son Güncelleme :

DÖŞEMEALTI İLÇESİNDE BELEDİYE EKİPLERİNİN PLANLANLAN YOLLARDA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

IHA

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yol çalışmaları devam ediyor.
Döşemealtı Belediyesi, bozulan yolların bakım, onarım ve asfalt yamasını yaparken, imar planlamalarında olmasına karşın bugüne kadar açılamayan yolları açmak için de çalışmalara başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 4 ayrı noktada çalışmalar başladı. Kuzeykent bölgesinde yolların duble yol konseptine göre planlandığı ve alt yapısı biten yollarda çalışmaların başlayacağı belirtildi.
İlçenin yol ağını, planlı ve programlı bir şekilde vatandaşların da talepleri doğrultusunda genişleteceklerini söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 4 ayrı nokta da çalışmaların başladığını ayrıca Döşemealtı Sanayi esnafının 1.5 kilometrelik yolunu da asfaltlayacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Genç yaptığı açıklamasında, “Yeni Büyükşehir yasası ile sınırlarımız yaklaşık 3 kat büyüyerek 224 kilometrekareden 701 kilometre kareye çıktı. Beraberinde ihtiyaçlar da önemli oranda arttı. Bunların başında da yeni yol ihtiyacı geliyor. Özellikle konut, işyeri, sosyal, kültürel ve sportif projelerin arda arda yapılmasıyla ulaşım ağına olan ihtiyaç büyük oranda arttırmıştır. Projelerimizi günü kurtarmaya yönelik değil ilçemizin 40-50 yıl sonrasını da göz önüne alarak hazırladık” dedi.
Vatandaşın vergileriyle elde edilen belediye kaynaklarını en doğru şekilde değerlendireceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Genç, “Yeni açacağımız yollar 20’lik, 30’luk ve 45’lik duble yol olacak. Bazı yolların tüm alt yapısı hazır olduğu için asfaltını dökeceğiz. Ancak alt yapısı olmayan yollarda ilk etap da stabilizesini daha sonra da yağmursuyu, kanalizasyon, doğal gaz boru hatları ile elektrik ve telefon hatları yer altına alınır alınmaz asfaltlamasını bitireceğiz” diye konuştu.
Döşemealtı Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve çalışmaları başlayan duble yollar ise, Şehit Mustafa Gürcan Caddesi, Orhan Veli Caddesi,.Pir Sultan Abdal Caddesi, Yeşilbayır Mahallesi’nde orta gerilim enerji hattının yer aldığı 5.5 kilometre uzunluğundaki yol, Kaymakamlık hizmet binası önünden Antalya-Burdur Karayoluna kadar devam eden yolun bir kısmı olarak açıklandı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Döşemealtı Belediyesi’nin Yol Çalışmaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döşemealtı Belediyesi’nin Yol Çalışmaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı