Gündem Haberleri

  Dortmund'da üç çocuğun ölümünün şüphelisi Milka D. tutuklandı

  Cengiz PARLAYAN / DORTMUND
  04.08.2012 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Dortmund kentinde önceki gün yanan evde bıçaklanmış olarak bulunan üç Türk kardeşin ölümüyle ilgili baba Muharrem Tüfekçi’nin birlikte yaşadığı Bulgar Milka D. tutuklandı. Çocukların annesi Ayla, üç yıl önce balkondan düşerek ölmüştü.

  Almanya'nın Dortmund kentinde yanan evlerinde ölü bulunan üç Türk çocuğunun yangından önce bıçaklanarak öldürüldükleri kesinleşti. Dortmund Savcılığı kardeşlerden 12 yaşındaki Zilan ile 4 yaşındaki Mustafa'nın olay yerinde, 10 yaşındaki Mehmet'in de hastanede can verdiklerini açıkladı. Önce gözaltına alınan ancak olayla ilgisi bulunmadığı belirlenen baba Muharrem Tüfekçi'nin Bulgar asıllı sevgilisi Doçeva'nın sorgusunun ardından savcılık tutuklama talebiyle mahkemeye başvurdu.

  MILKA D.'NİN BU FOTOĞRAFLARI BASINA SIZDI

  Dortmundda üç çocuğun ölümünün şüphelisi Milka D. tutuklandı ALMANYA’DAKİ YANGINDA İKİ BÜYÜK ŞÜPHE


  Polis ve savcılık, gözaltında bulunan 30 yaşındaki Doçeva'nın tutuklama kararında cinayet ve yangın çıkarmakla suçlandığını bildirdi.

  KANLI ELLERİYLE SOKAĞA FIRLADI

  Polisten alınan bilgiye göre Doçeva, sabah saat 05.00 sıralarında odalarında uyuyan çocukları bıçaklayıp, evi ateşe verdikten sonra üstü başı kanlar içinde dışarı çıkarak evin 300 metre uzağındaki bir kahvede bulunan Muharrem Tüfekçi'ye giderek saldırıya maruz kaldığını söyledi.

  Bunun üzerine kahvedekilerle birlikte eve doğru yürüyen Muharrem Tüfekçi binadan alevlerin yükseldiğini gördü. O sırada itfaiye de geldi. Eve giren itfaiye erleri çocukların ikisinin öldüğünü, birinin de ağır yaralı olduğunu tespit ettiler. Zilan ve Mustafa olay yerinde yaşamlarını yitirmişti. Mehmet ise kaldırıldığı hastanede kan kaybından can verdi. Sağlık ekipleri ölümlerin yangın veya dumandan değil, bıçaklanma suretiyle meydana geldiğini belirledi.

  Olay yerine gelen polisler Muharrem Tüfekçi ile Milka Doçeva'yı gözaltına aldı. Sorgulamadan sonra suçsuz olduğu anlaşılan baba Tüfekçi serbest bırakıldı.

  SORUNLARIN BEDELİNİ ÇOCUKLAR ÖDÜYOR


  Tolga GÜRSOY / KÖLN

  Almanya’nın Dortmund kentinde meydana gelen yangın ve ölen üç Türk çocuğu büyük şok yaratırken, olayla ilgili cinayet ihtimalinin ortaya çıkması vicdanları sızlattı. Çiftler arasında sıklıkla yaşanan geçimsizliğe bağlı tartışmalar, ayrılıklar sonucu yaşanan velayet tartışmaları ya da başka nedenlerle ortaya çıkan şiddetin kurbanı ne yazık ki çocuklar oluyor. Son yıllarda Almanya’da yaşanan örnekler de bunu doğruluyor.

  İşte son 5 yıl içinde Almanya’da yaşanan ve duyunca insanın içini yakan olaylardan bazıları:

  Mart 2007: Nortrup’ta bir anne, yüksek sesle müzik dinlediği gerekçesiyle 5 yaşındaki kızını öldürdü. Küçük kızı önce döven annenin, daha sonra bir bezle talihsiz çocuğun boğazını nefessiz kalıncaya kadar sıktığı belirlendi.

  Nisan 2007: Erfurt’ta bir evdeki derin dondurucuda iki bebek ölüsü bulundu. Bebekleri, 35 yaşındaki annenin kariyer planları nedeniyle öldürdüğü ortaya çıktı. Anne 12 yıl hapis cezası aldı.

  Aralık 2007: Schleswig-Hollstein’daki Darry kasabasında bir anne 5 çocuğunu öldürdü. 31 yaşındaki anne yaşları 3 ile 9 arasında değişen oğullarını ilaçla zehirledikten sonra plastik poşetle boğdu. Kiel Eyalet Mahkemesi, annenin ömür boyu psikaytri kliniğine kapatılması kararını verdi.

  Nisan 2009: Baden Württemberg’in Horb kentinde 39 yaşındaki anne, 3 yaşındaki kızı ve 5 yaşındaki oğlunu zehirledikten sonra evin çatı katında kendini astı. Annenin depresyon nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü ortaya çıktı.

  Haziran 2009: Schweinfurt’ta restoran işletmecisi bir Türk, 15 yaşındaki kızını uykudayken defalarca bıçaklayarak öldürdü. Baba, kızını bir Müslüman gibi yaşamayı reddettiği için öldürdüğünü açıkladı.

  Mart 2010: Dortmund-Lünen’de eşinden ayrı yaşayan bir kadın, 7 ve 12 yaşındaki çocuklarını boğarak öldürdü. Birkaç gün sonra da bir elektrik direğinden atlayarak intihar etti. Kadın veda mektubunda çaresiz olduğunu yazdı.

  Haziran 2010: Aşağı Saksonya’nın Scheessel kentinde bir bayan polis, yeni doğmuş erkek çocuğunu makas darbeleriyle öldürdü. Savcılık açıklamasında, kadının çocuğunun doğumuyla birlikte hayat standardının değişmesinden korktuğu için cinayeti işlediği belirtildi.

  Nisan 2011: Berlin’de bir baba 12 yaşındaki oğlunu çekiçle vurarak öldürdü. Annesinde yaşayan çocuğunu, babasını ziyareti geldiği ve aralarında tartışma çıktığı belirtildi. Cinayeti itiraf eden baba, işsizlik nedeniyle sorunlar yaşadığını ifade etti.

  Ağustos 2011: Brandenburg’ta tamamen yanan bir araçta, 9 ve 10 yaşlarında iki Danimarkalı kızın cesedi bulundu. Cinayet nedeniyle babaya ömür boyu hapis cezası verildi. Cinayetin nedeninin velayet tartışması olduğu ortaya çıktı.

  Nisan 2012: Münih’te 8 yaşındaki Chiara ve 11 yaşındaki Sharon adlı iki çocuk, amcaları tarafından öldürüldü. Borçları olan amcanın, karısının miras hakkı elde etmesi amacıyla yeğenlerini öldürdüğü belirlendi. Amcaya ömür boyu hapis cezası verilirken, karar şu anda temyizde bulunuyor.

  Haziran 2012: Aşağı Saksonya’nın Ilsede kentinde bir baba, 12 yaşındaki kızı ve yaşları 5 ile 9 arasında değişen üç oğlunu bıçaklayarak öldürdü. 36 yaşındaki babanın intihar girişimi sonuçsuz kaldı. Olayın sebebinin aile içinde şiddetli geçimsizlik olduğu tahmin ediliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı