« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dortmund, Klopp'a emanet

Almanya 1. Lig (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund, teknik direktörlük görevine, takımdan ayrılan Thomas Doll'un yerine, ikinci lig takımlarından Mainz 05'in teknik direktörü olan Jürgen Klopp'u (40) getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp yöneticisi Hans-Joachim Watzke, bugün düzenlediği basın toplantısında, Klopp ile 30 Haziran 2010 yılına kadar sözleşme imzaladıklarını söyledi. Watzke, yeni sezonda istenilen oyuncuları alabilmek için maddi açıdan biraz daha büyük bir riske gireceklerini kaydetti.

Borussia Dortmund'un spor sorumlusu Michael Zorc da Klopp ile takıma uygun bir teknik direktör bulduklarına inandıklarını, Klopp ile görüşlerinin bir çok konuda aynı olduğunu ve takımın kendisiyle birlikte daha da gelişeceğine inandığını belirtti. Klopp da kulüp yöneticilerine teşekkür ederek, bu kulüpte görev yapmaktan büyük şeref duyduğunu söyledi.

Bild gazetesi de Klopp'un, Mainz 05 takımını birinci lige çıkartamadığı için bu kulüpten ayrılmaya karar verdiğini ve Borussia Dortmund'da sezon başına yaklaşık 1 buçuk milyon Avro alacağını yazdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz