ANKARA HABERLERİ

Dört yüz öğrenci aynı sahnedeydi

Hürriyet Haber
23.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Yedi aylık bir eğitim sürecinden geçen yüzlerce genç yetenek, baleden müziğe ve modern dans gösterisine kadar bir çok sanat dalında hayallerini gerçekleştirmek için cumartesi günü Ankara Leyla Gencer Sahnesi’ndeydi.

Hürriyet Haber

Kurucularının arasında Devlet Opera ve Bale Baş dansçısı Serhat Güdül, Yalçın Baygın ve Devlet Opera ve Balesi Bale Öğretmeni Volkan Ersoy ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçılarından Bahadır Başabak’ın da bulunduğu Hayal Sahnesi’nde üç yaşından altmış beş yaşına kadar dört yüz öğrencisi bulunuyor.
Gösterinin mimarlarından Yalçın Baygın, “Profesyonel olmak önemli değil, önemli olan herkesin içinde kalan şeyleri gerçekleştirmeye çalışmasıdır” derken Volkan Ersoy da Hayal Sahnesi’nin asıl amacının sadece bir hobi olarak ilgilenilen sanat dallarının yerine geçecek büyük sanat organizasyonlarını düzenlemek ve sahne sanatları konusunda da ebeveynleri bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Gösteride miniklerle sahneyi paylaşan ve Türkiye’yi dünyanın en önemli bale yarışmalarında temsil eden altın madalyalı ünlü balet Kadir Okurer de çocukların erken yaşta sanatla buluşturulması ve bu konuda da velilerin çocukları sanata yönlendirmeleri konusundaki öneme dikkat çekti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dört yüz öğrenci aynı sahnedeydi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı