GeriSpor Dört Türkiye rekoru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dört Türkiye rekoru

Dört Türkiye rekoru
refid:10524565 ilişkili resim dosyası

Annesi Türk, babası Alman milli yüzücülerimiz İris ve Yasemin Rosenberger, Almanya’nın Essen kentinde yapılan yarışmada barajı aşarak, Türkiye’yi Hırvatistan’da yapılacak Avrupa şampiyonasında temsil etme hakkı kazandılar.

Türkiye’yi geçtiğimiz yaz olimpiyatlarında da temsil eden ikizler, Essen’de Almanya Kısa Kulvar Yarışması’nda 50, 100 ve 200 metrede dört kez finale kalmayı başardılar.

İris Rosenberger 50 metre kelebekte 3. gelerek bronz madalya aldı. İris, ikisi 50 metre kelebekte, ikisi 100 metre kelebekte olmak üzere toplam dört Türkiye rekoru kırdı. Yasemin Rosenberger ise 100 metre kelebekte Almanya 4.’sü, 200 metrede Almanya 5’si oldu. İkizler 11 Aralık’ta Hırvatistan’ın Rijeka kentinde yapılacak Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecekler. İkizlerin küçük kardeşi Deniz ise Almanya’nın Bavyera eyaletinde kurbağalama ve kelebekte beş altın madalya kazandı. Milli yüzücülerimiz İris Münih Üniversitesi’nde işletme, Yasemin hukuk okuyor. Deniz ise lise 10. sınıfa gidiyor.

Dört Türkiye rekoru

Yorumları Göster
Yorumları Gizle