Ege Haberleri

  Dört mevsim yaşam

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  27.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Koop’un Güzelbahçe ilçesi Çamlı mevkiinde planlanan 136 villalık Dört Mevsim Konakları’nın temeli törenle atıldı.

  İZMİR’e 38 kilometre mesaferde bulunan Güzelbahçe ilçesi Çamlı mevkiinde düzenlenen temel atma törenine İzmir vali yardımcıları Nevzat Ergün ve Haluk Tunçu, Güzelbahçe Kaymakamı Ekrem Büyükata, Belediye Başkanı Mustafa İnce, İzmir Ticaret Odası Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile çok sayıda davetli ile kooperatif ortaklarından oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, coğrafik açıdan zor bölgelerde 25 bin konuttan oluşan 8 kenti hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

  50 milyonluk yatırım

  Türkiye’nin en güvenilmez sektörü olarak bilinen kooperatif sektörüne güven kazandırdıklarını dile getiren Aslan, “Bugün, ekonomik belirsizliklere rağmen çok özel bir mutlululuk yaşıyoruz. 50 milyon liralık dev yatırımla 3 farklı mimari tip, 4 ayrı metraj seçeneğinde 136 konağın temelini atıyoruz. Tarihinin en kritik dömenimi yaşadığı ve  bir çok firmanın başladığı projeyi tamamlayamadığı bir süreçte biz yeni yıla, 60 milyon lira Karşıyaka’da 25. yıl Evleri, 50 milyon lira ise 4 Mevsim Konakları’na yaptığımız yatırımla toplam 110 milyon lira yatırımla girmeyi başarmış bir kurumuz” dedi. Avrupa Konseyi Sosyal Kalkınma Fonu’ndan 3 kez kredi kullanmasının Ege Koop’a duyulan güvenin göstergesi olduğunu belirten Aslan, “Bugüne kadar başladığı projeleri zamanında bitirip üstüne para veren, eşi benzeni olmayan bir kooperatif birliği olarak bu güne kadar ne ben, ne de kooperatifimin herhangi bir yöneticisi hiçbir şekilde savcılık karşısına çıkmadı. İşte Ege-koop’un özelliği, güzelliği ve farkı budur” dedi.

  Ege-Koop farkı

  İzmir’e yatırımcı gelmemesinin, yatırımcının İzmir’den gitmesinin üzerinde düşünülmesi gereken bir konu olduğunu belirten Hüseyin Aslan, 15 yıldır bu kente doğru dürüst yatırımcı gelmediğini, gelenin de bin pişman olduğunu anlattı. Dört Mevsim Konakları’nın arsasını teme atma törenine katılanlara göstere anı Mustafa İnce ise “Ege Koop, 50 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor ama bilinmesi gereken bir unsur ise benim bütçemin ise 20 milyon lira olması. Takdir edersiniz ki biz belediyeciler için bu oldukça zor bir durum. El ele, planlı sağlı kentleşmeyi yerleştirmek hedefi peşindeyiz” dedi. Konuşmaların ardından kooperatif ortakları dilek ağacına bez bağlayarak yeni yıl için temennide bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı