Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dört eksi bir...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

GALATASARAY'ın Teknik Direktörü Sayın Fatih Terim, bir TV programında lig şampiyonasının bugüne dek uzanan dönemini değerlendirirken, ‘‘Fenerbahçe avantaja sahip’’ dedi. Sonra da ‘‘Galatasaray havlu atmış değil, şampiyonada dört büyükler eşit şartta’’ anlamında konuştu.

Sayın Terim'in Fenerbahçe için ‘‘Avantaja sahip’’ hükmü doğrudur da, öteki tahmini bence temenniden öteye geçmez. Şu ana dek sonuçlar Galatasaray için ‘‘Dört eksi bir’’ formülünü geçerli kılmış, iddiayı ‘‘üç büyükler’’ haline getirmiştir.

Bu üç büyüklerde de Fenerbahçe'den sonra en umut veren Beşiktaş'tır. Onun da Avrupa maçları sendromu vardır. Toshack'ın kendisi de ‘‘Avrupa-Lig ve Kupa’’ üçgenini hasarsız götürmenin olanaksız kadar güç olduğunu kabul etmektedir.

Trabzonspor da Avrupa'dan kopmuş ve lige dönmüştür. Onun zoru da, kendi bünyesindeki çekişmedir. Yeni yönetim kendi içinde çok iyi bir uyum sağlayabilirse, etkili olur. Ancak bu olasılık, geçmiş yıllarda tanık olduğumuz bünyesel rahatsızlıktan ötürü, pek görünen köy değildir.

BU HAFTANIN ÖNEMİ

Fenerbahçe'nin önünde iki önemli hafta bulunmaktadır.

Biri Bursa deplasmanı, öbürü gelecek haftanın Kocaeli maçı.

Bu hafta Fenerbahçe'nin Bursa'yı iyi bir sonuçla aşması, önemli bir virajın dönüşü olacaktır. Çünkü şimdiye dek ulusal maçlar nedeniyle verilen ara, Fener'e hiç yaramamıştır. Ancak, bu kez Fenerbahçe için bu ara ilaç gibi gelmiştir. Ankaragücü'ne verilen puanların getirdiği moral bozukluğu, rakiplerin daha da büyüğünü yitirmeleri nedeniyle adeta kâra geçirmiştir Fener'i.

Aradaki onbeş güne yakın süre içinde sakatlıkları gidermiş, dinlenceyi sağlamıştır. Bursa'nın içinde bulunduğu koşullar Fenerbahçe için bir başka avantajdır.

Eğer Gospodin Bariç, bu kez de kafasına esen yeni bir sistemi denemeye kalkmazsa, Fenerbahçe bu maçtan yine lider döner.

Böylesine önemli bir fırsatı değerlendiremezse, bir büyük takım hanesindeki artıları eksiye çevirir ki, bu da kafesteki kuşun uçup gitmesine neden olur.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler