Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dört deli dolu kız İstanbul’da

  Hürriyet Haber
  06 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ekim 2008 - 21:01

  Hayatlarının ana unsuru olan müziği, drama unsurları ile birleştirerek kendilerine özgü bir müziğe ve sahne şovuna dönüştüren dört deli dolu kızdan oluşan "Fourtress" grubu, Türkiye’deki ilk konserini 20 Ekim’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde verecek.

  Grubun Türk üyesi Pınar Dönmez, 6 yıl önce caz şarkıcısı olmak üzere gittiği Hollanda’da ArtEZ/Zwolle Konservatuarı’nda müzik eğitimi alırken, okul arkadaşları Esther Groenenberg, Anna Hoekstra ve Anna Popma ile "aynı müzik dilini konuştuklarını anlayınca" Fourtress’i kurduklarını söyledi. Grup 3 yıl içinde birçok başarıya imza attı. Turnelerini başarıyla gerçekleştirdiler, çeşitli radyo, TV programına konuk oldular. Var olan şarkıları aranje ederek yola çıkan Fourtress, daha sonra kendi parçalarını bestelemeye başladı.

  20 Ekim Pazartesi günü saat 22:00’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde konser verecek olan grup, kendi bestelerinden en sevilen caz şarkılarına, en sevilen pop parçalarından dünya müziğine, Amerikan Country müziğinden "a-capella" (enstrüman olmaksızın sadece sesle yapılan müzik) şarkılara kadar, geniş bir yelpazede izleyicsinin karşısına çıkacak. Grubun Türk üyesi Pınar Dönmez, anavatanında ilk kez konser verdiği için izleyiciye bir de sürpriz hazırladıklarını belirtti. Konserin biletleri Biletix’ten elde ediliyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı