Ege Haberleri

  Dormen Buca için öncümüz

  Hürriyet Haber
  19.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tiyatronun duayeni usta sanatçı Haldun Dormen önderliğinde İzmir’e ilk ve tek Özel Cep Tiyatrosunu kazandıran Sahne Tozu, şimdi Buca Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşu için çalışmalar yapıyor.

  Türk tiyatrosuna önemli emekler veren ünlü sanatçı Haldun Dormen, genç tiyatroculara destek olmak amacıyla Buca’ya geldi. Sahne Tozu Tiyatrosu kurucularından Muzaffer Çağlar İşgören ve oyuncular ile birlikte Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’yı ziyaret eden Haldun Dormen, ilçede nitelikli bir çocuk oyununun sahneye konulması için Sahne Tozu Tiyatrosu’na destek vereceğini söyledi.
  Hedefleri anlattı
  Buca Belediyesi Meclis Salonu’nunu gezerek oyun için uygunluğunu inceleyen Haldun Dormen’e, Belediye Başkanı Ercan Tatı, ilçedeki durumu ve hedeflerini anlattı. Buca’da yıllar önce kapalı olan tek tiyatro sahnesi Çocuk Islahevi Salonu’nda “İsmet İnönü’yü canlandırdığını” anlatan Ercan Tatı, ilçede bu salonun dışında yeni bir kapalı tiyatro alanı yapılmadığına dikkat çekti. Şirinyer Pazaryeri’nde planlanan yatırımla Buca’ya İzmirli sanatseverlerin de gelebileceği tiyatro sahnesi kazandırmak istediğini de anlatan Tatı, “Çocuklarımızı televizyonlardan kurtarıp, tiyatromuzun değerli sanatçıları ile buluşturmak istiyoruz” dedi.
  Sahneye konulacak
  Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Muzaffer Çağlar İşgören, usta tiyatrocudan aldıkları destekle Buca’daki tiyatrocuların moral bulduğunu söyledi. İşgören, Dormen’in de önerisiyle Metin Aslan’ın bir oyununu sahneleyeceklerini kaydetti. Sanatçı Dormen ise, “Ne zaman isterseniz ben sizlerin yanınızda olacağım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı