Dördünüz de oradaydınız

Hürriyet Haber
09.09.2014 - 00:04 | Son Güncelleme: 09.09.2014 - 07:30

10 işçinin ölümünde sorumluluğu inşaat sahibinden şirketlere kadar herkes birbirinin üzerine atıyor. Ancak vahim ihmallerle ilgili şu sorular hâlâ cevapsız.

1- TORUNLAR GYO:Mesai saati dışında asansör görevlileri orada değilken neden işçi çalıştırıldı? Asansörün bakımı neden zamanında yaptırılmadı?

2- Geda Majör (Asansör firması): Daha önce de arızalanan asansörle ilgili şikâyetler varken neden önlem almadı, sistemi devre dışı bırakmadı?

3- NCA (Denetim şirketi): İş güvenliğiyle ilgili ihmalleri neden denetleyip rapor etmedi? Gerekiyorsa neden inşaatı durdurmadı? Neden susuyor?

4- Çalışma Bakanlığı:Neden ihmallerde inşaat durdurma cezasını esnetip para cezasına çevirdi? Müfettişlerin baskı altında olduğu doğru mu?

LATİF DEMİRCİ ÇİZDİ

Torun Rezidans’ın sahibi Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Genel Müdür Yardımcısı Remzi Aydınlar kazadan 15 saat sonra kameraların karşısına geçti. Kazayla ilgili adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyleyen Aziz Torun, “İş güvenliklerine rağmen çalışanların dikkatli olmadığını görüyoruz. Bu önlemlere rağmen bu tür kazaların olduğu da sektörel bir vaka. Hukuki ve adli olarak gereken soruşturma yapılıyor” dedi.

Latif Demirci bugün bu açıklamayı çizdi:


Dördünüz de oradaydınız


Dördünüz de oradaydınız Televizyon yayınını kestiler

Dördünüz de oradaydınız Bir asansörde 8 saat mesai

Dördünüz de oradaydınız İşçilerin koğuşları toplama kampı gibi

Dördünüz de oradaydınız Müfettişin işi zor

Dördünüz de oradaydınız Asansörü elleriyle durduruyorlarmış

Dördünüz de oradaydınız Tüm faaliyetler durduruldu

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı