« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dördü de sakatlandı

Cimbom’un gol makinelerine nazar değdi. Ümit Karan’ın ayağında ödem oluştu. Necati Ateş ayak bileğindeki ağrılar artınca dünkü çalışmayı yarım bıraktı. Son kurban ters basınca ayak bileği dönen Hasan Kabze oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tedaviye başlandı

Galatasaray’ın son haftaların formda golcülerine nazar değdi. Bir günlük iznin ardından sarı kırmızılılar Samsunspor maçının hazırlıklarına sıkıntılı ve kötü gelişmelerle başladı. Vestel Manisa maçında sakatlık geçiren Hakan Şükür’ün ardından sakatlar kervanına dün de Ümit Karan, Necati Ateş ve Hasan Kabze eklendi. Sabah yapılan idman öncesinde ağrıları olduğunu belirten Ümit Karan’ın hemen tedavisine başlandı.

Kendini deneyecek

Ümit’in iki ayak bileğinde de darbelere bağlı ödemler oluştuğu belirlendi. İdmana çıkamayan Ümit’in Samsunspor maçında oynayıp oynamayacağı cumartesi gününe kadar yapılacak idmanlara bağlı olduğu belirtildi. Esas şok ise Necati’den geldi. Sabah idmanında takımla birlikte çalışmaya çıkan Necati koşu çalışmasının ardından ayak bileğindeki ağrıları artınca idmanı yarım bıraktı. Necati’nin bugünkü idmanda tekrar kendisini deneyeceği belirtildi.

Hasan’ın kontrolü bugün

Öğleden sonra yapılan idman da ise teknik direktör Eric Gerets tam anlamıyla şoke oldu. Dört forvetten üçü sakat olunca tüm gözler Hasan Kabze’ye çevrilmişti. Yapılan çift kale maçta ayağını ters basan genç futbolcu, bileğinin dönmesiyle sakatlandı. İdmanı yarım bırakan Hasan Kabze’nin Samsunspor maçında oynayıp oynamayacağı bugün yapılacak kontrollerden sonra belli olacak.

Hakan 2 hafta yok

GALATASARAY’ın ünlü golcüsü Hakan Şükür’ün dün Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde kontrol amaçlı MR’ı çekildi. Vestel Manisa ile oynanan maçta sakatlanan Hakan Şükür’ün MR’ının sonucu hiç de iç açıcı değildi. Tecrubeli futbolcunun aşil tendonu, ayak serçe parmağı ve kasığındaki sakatlıkları tespit edildi. Hakan’ın en az iki hafta sahalardana uzak kalacağı ve tedavisinin hemen başlandığı belirtildi. Kulüp doktoru Murat Çevik, Hakan’ın oynamasını etkileyen asıl sakatlığının aşil tendonundaki kalınlaşma olduğunu vurgulayarak, ’Hakan’ın çok ağrısı var. Biz aşil tendonundaki durum yakından takip ediyoruz’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.