Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Dörde iki..

Beşiktaş hızla gerçeği görmeli.. Sahaya daha “yerli” daha “kalpten”, daha “mücadeleci” futbolcularla çıkmalı..

SIMAO, Quaresma, Edu ve Guti.. Hepsinin formda, hepsinin fit durumda olduğunu düşünün.. Yine de Kayserispor gibi ligin en genç, en dikine oynayan ve en iyi alan daraltan takımlarından birine karşı dördünü aynı an oynatmak hatadır.. Geri dönüş problemi yaşarsınız.. Rakibi baskı altına alamaz, rakip savunmanın arkasına çok rahat sarkamazsınız.. Bekleriniz, rakibin iyi iki kanat adamı yüzünden hücuma katılamaz..
Tüm bunları Carvalhal bilmiyor olabilir mi? Sanmam.. O zaman neden bu dört isim yan yana oynuyor.. Fenerbahçe Dia’yı, Stoch’u, Caner’i, Galatasaray Baros’u, Eboue’yi oynatmazken, Bursaspor Sercan’ı yedek bıraktığı dönemde şampiyon olmuşken.. Dünya futbolunun nereye gittiği apaçık ortada..

Daha yerli, daha kalpten

Futbolu domine eden kulüpler daha genç, daha hızlı ve daha güçlü futbolcular peşinde.. Bizse tam tersine koşuyoruz.. Beşiktaş hızla gerçeği görmeli.. Sahaya daha “yerli” daha “kalpten”, daha “mücadeleci” futbolcularla çıkmalı.. Beşiktaş’ın ünlü dört isminin yapamadığını Kayserispor’un iki genç yabancısı yaptı ve maç sonu alkış aldı..

Maçın ilk dakikasında ofsaytı bozan İbrahim, Amrabat karşısında çok zor durumlara düştü.. O bölgenin aksadığı belliydi.. Bir türlü önlem gelmedi.. Amrabat geçen hafta Gökhan’a attırdığı golün kopyasını Furkan’a attırdı.. Faslı oyuncu kalitesini ortaya koyarken Troisi de ona eşlik etti.. Gökhan iyi top sakladı.. Beşiktaş savunması Egemen ve Rüştü dışında çok kötüydü.. Ve hakem.. Özgür Yankaya maçı tekrar izlemeli.. Kritik yerlerde yaptığı hataları iyi görmeli.. Taca çıkmış topa düdük çalmadığı halde hakem atışı yaptırtması, topa müdahelelere sarı kart göstermesi iyi değildi..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI