Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dopingçi hoca barikata çarptı

Torino’daki Kış Olimpiyatları Köyü’nde Avusturya takımıyla birlikte kaldığı gerekçesiyle polis baskınına neden olan kayak hocası Mayer, kaçtığı Avusturya’da kurulan barikatla yakalandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Anti Doping Dairesi, 2002 yılında kan dopingi yaptırdığı gerekçesiyle 10 yıl süreyle ceza alan Avusturyalı kayak hocası Walter Mayer’in, Olimpiyat Köyü’nde Avusturya takımıyla birlikte kaldığını ihbar etti. İtalyan polisi, gece yarısı Avusturya takımının kaldığı binaya bir baskın düzenledi. Baskın sırasında meydana gelen karışıklıktan yararlanan Mayer, panelvanla köyden kaçtı.

Polise direndi

400 kilometre yol alıp, İtalyan sınırını aşan Mayer, aracı Avusturya’da yol kenarına çekip, uyumaya başladı. Ancak polisin kendisini uyandırması üzerine, aniden gaza basıp kaçmaya başlayan Mayer, bir polise çarpıp hafif şekilde yaraladı. Bunun üzerine polis, yol üzerinde boş bir araçla barikat kurdu. Mayer, aracıyla barikat olarak kullanılan otomobile bindirince, yakalandı.

Yargılanacak

Gece yarısı salıverilen ve karakolun arka kapısından kaçan Mayer’in, polise direnmekten yargılanacağı belirtiliyor. Baskınından sonra, Avusturyalı 6 kayakçıyla 4 biatloncuya apar topar doping testi yapıldı. Baskın sırasında, kan tahlili yapmak için ekipmanlar ele geçirildi. Bir sporcu, şırınga ve ilaçlarla dolu olan çantayı camdan dışarı attı.

Araç bu hale geldi

Uyurken polislerin uyandırdığı Mayer, aracıyla kaçmaya çalışırken yola kurulan bariyere çarptı. Mayer hafif şekilde yaralandı, araçta ise büyük hasar oluştu.

Alkol testi yaptırmadı

Polise direnmek suçundan yargılanacak olan Walter Mayer, alkol testi yaptırmayı reddetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz