SAMSUN HABERLERİ

"Dönüşüme İlkadım" projesi tuttu

DHA
25.04.2017 - 13:03Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA),  İLKADIM Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, "Dönüşüme İlkadım" projesi ile geri dönüşüm bilincini ve kültürünü vatandaşa kazandırdıklarını kaydetti.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Dönüşüme İlkadım Projesi'ne ilgi her geçen gün artıyor. Yaklaşık 6 ay önce başlatılan projede amaç geri dönüşümü site bazında yerleşim alanlarına indirgeyerek yerinde dönüşümü sağlamak. Yerinde dönüşüm ile evlerde oluşan atık yağ, bayat ekmek, atık pil ve ambalaj atıkları toplanarak doğaya ve ekonomiye geri kazandırılıyor. Bu amaç ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un talimatı ile projelendirilen çalışmalarda projeye dahil olan sitelere pozitif ayrımcılık uygulanarak katılım en üst düzeye taşınıyor.

Geri dönüşüme büyük önem verdiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geri dönüşüm sadece ekonomi ile ilgili değil aynı zamanda bir toplumun eğitim ve kültür seviyesinin de bir göstergesidir. 'Dönüşüme İlkadım' projemize bizzat öncülük yaparak hem değerli çocuklarımıza hem de bütün hemşerilerimize örnek olmaya çabalıyorum. Projemiz oldukça ilgi görüyor ve bu da bizleri memnun ediyor. Her yeni katılım yeni kazanımlar anlamına geliyor. Ambalaj atıkları, atık pil, bayat ekmekler ve özellikle atık yağlar geri dönüştürülerek birçok yeni ürün elde edilebiliyor. Bu da ham madde temini için alternatif oluşturarak ekonomik ve ekolojik anlamda büyük bir kazanç sağlıyor. Bu projeye emek veren çalışma arkadaşlarımıza ve en başta da bu projeye katılan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden "Dönüşüme İlkadım" projesi tuttu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Dönüşüme İlkadım" projesi tuttu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı