« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dönmem söz konusu değil

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Bayern Münih'in eski oyuncusu Mehmet Scholl, 3. ligde yer alan Bayern Münih ikinci takımının teknik direktörlüğünden sezon sonunda ayrılacağı şeklinde daha önce yapılan açıklamanın hala geçerli olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet, Bild am Sonntag gazetesinde yayınlanan röportajında, futbol öğretmenliği lisansı almak ve ARD Televizyonunda spor uzmanı olarak görev yapmak istediğini belirterek, bunun için teknik direktörlük görevine zamanı olmadığını ifade etti.

ARD'de çalışmak ve gelecek yıl da lisans çalışmalarına başlamak istediğini kaydeden Mehmet, “Şu an takıma dönmem söz konusu değil. Hayatımda plan yapmayı sevmem. Bana şimdilik, almak istediğim futbol öğretmenliği lisansı için gelecek 2 yılı planlamam yeter” diye konuştu.

Bayern Münih'te çok güzel zaman geçirdiğini ve bunun için de kulübe müteşekkir olduğunu belirten Mehmet, Bayern Münih Teknik Direktörü Louis van Gaal'in de bugüne kadar gördüğü en iyi teknik direktör olduğunu söyledi.

Gaal'in teknik direktörlüğüne taktik, oyun felsefesi ve uygulama konusunda pekiyi notu veren Mehmet, Bayern Münih'in, 3. ligdeki takımı için Hermann Gerland'ı getirmesinin de çok iyi olacağını ifade etti.

Bayern Münih'in yıldız oyuncuları Ribery ve Robben'in kendisinden daha iyi olup olmadığının sorulması üzerine de Mehmet, her ikisinin de kendisinden daha iyi olduğunu, her iki oyuncunun da kendisinden daha hızlı, daha fazla gol imkanı yaratan ve daha istikrarlı futbolcular olduğunu kaydetti.

Bayern Münih'te en fazla etkilendiği oyuncuların Bommel, Müller ve Olic olduğunu da ifade eden Mehmet, Alman Milli Takımı'nın Dünya Şampiyonasındaki şansını nasıl gördüğü şeklindeki soruya karşılık da, “Şimdilik bir tahminde bulunmak zor. Bu, Podolski, Klose ve Gomez gibi oyuncuların turnuvaya kadar kendilerini nasıl geliştireceklerine bağlı” şeklinde görüş belirtti.

Mario Gomez'in çok iyi bir oyuncu olduğunu, ancak Bayern Münih'te başarılı olabilmesi için daha fazla çaba harcaması ve daha tutkulu bir şekilde oynaması gerektiğini, Olic'in ise bu sezon her şeyi doğru yaptığını savundu.

Bayern Münih'in defans için Schalke 04'te oynayan Rafinha ile orta saha için AS Roma takımından Rossi'yi alması gerektiği görüşünü de dile getiren Mehmet, Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi final maçındaki şansını nasıl gördüğünün sorulması üzerine de, “Bayern Münih Lyon'daki gibi üstün oynarsa, o zaman durum iyi görünüyor” şeklinde yanıt verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz