"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Dönme Turgay Bey!

SEN şimdi en iyisi orada kal ve istifanı gönder. İnsanda biraz utanma olur ‘Ya herru ya merru’ dedin.

‘Üç doğrum vardır; Ben, keyfim ve kahyam’ diye dayattın. Sonucuna katlan. Düş basketbolumuzun yakasından... Dünyanın üçüncü büyük ligi dediğin ligin, milli takımı buysa sen, ‘Dünyanın en kötü federasyon başkanı’sın. Yeter artık parkenin sırtından geçindiğin... Bogdan koçunu al çek git.
Hesabını veremediğin 28.5 milyonluk ödülün defterinin de iyice sağlamasını yap, çünkü vermek zorunda kalacaksın. CMUK’a göre ‘emniyet nedeniyle görevi suistimal’ suçu işledin. Sana emanet edilen, devlet malı milli takıma zarar verdin. İn bu ‘ihtiras tramvayı’ndan çünkü garaja gidiyor. Bakıma alacak, tepeden tırnağa yenileyeceğiz. Oyunculara yıkamazsınız. Slovenya’ya 11. gittik 16+ olarak gerimize baka baka dönüyoruz. Bu gabi koçla ancak bu kadar oynanır.

BGDNTRGYLTD İFLAS ETTİ

KİMSE talep etmediği halde, potaya siyaseti soktu! Dokuz yıldır tek tıkı olmayan Bogdan koçu, ‘tamamen duygusal’ nedenlerle olduğuna kargaların bile güleceği biçimde takımın başına atadı. Basketbol için olimpiyatı alamamamışız ne gam... Kıta ilk beşine kalabilme özürlü olduğumuzdan sittin sene katılamayız zaten...
Seneye İspanya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na da, 2010’da olduğu gibi wild card satın alamazsak, katılamayacağız. Evinin aslanı milli takımı ‘gemi aslanı’na dönüştürdüler. Dış sahada kazandığımız tek turnuva başarısı yok. Akşamki maçı hiç sormayın bana; Aklı Spanoulis’ten yoksun Yunanistan’a kelimenin tek anlamıyla REZİL OLDUK.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI