VAN HABERLERİ

Dönerdere’de Göçün 50. Yılı Şenlikleri İptal Edildi

IHA
23.07.2015 - 12:21Son Güncelleme :

DÖNERDEREDE GÖÇÜN 50. YILI ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

IHA

Van’n Özalp ilçesine bağlı Dönerdere Mahallesinde yaşayan Çaykaralılar, bu yıl düzenleyecekleri “Göçün 50. Yılı ve Yaz Şenlikleri"ni, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan olaydan dolayı iptal etti.
İlçenin Dönerdere Mahallesinde yaşayan Çaykaralılar, bu yıl düzenleyecekleri "Göçün 50. Yılı ve Yaz Şenlikleri"ni, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde çok sayıda vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına yol açan patlama nedeniyle iptal etti. İstanbul’da bulunan Dönerdereliler başta olmak üzere, Bursa, İzmir ve Trabzon’dan çok sayıda davetlilerin katıldığı program iptal edilince uzun zaman göremedikleri akraba ve dostları ile hasret giderdiler.
Program alanına gelenlere yönelik kısa bir konuşma yapan Dönerdere Kooperatif Başkanı ve Tertip Komite Başkanı Turgay Özbek, 1965 yılında Trabzon ili Çaykara ilçesinin Uzungöl beldesinden Dönerdere Mahallesi’ne gönderilen hemşehrilerinin birbirleriyle hasret gidermek, Karadeniz kültürünü bulundukları yerlerde yaşamak ve yaşatmak amacı ile 2010 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak yaz şenliği düzenlediğini anımsattı. Bu yıl düzenleyecekleri konser ve şenlikleri, Suruç ilçesinde çok sayıda vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına yol açan patlama nedeniyle iptal ettiklerini belirten Özbek, "Suruç’ta yaşanan katliamı nefretle kınıyoruz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifa diliyoruz. Bu nedenle şenliğimiz müzik ve eğlence kısmını iptal ettik. İl dışından gelen büyüklerimizin yapacağı konuşmaların ardından programı kapatacağız" dedi.
Daha sonra Trabzon ve diğer illerden şenliğe katılmak üzere Dönerdere’ye gelen misafirler, bir araya gelerek sohbet edip hasret giderdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Dönerdere’de Göçün 50. Yılı Şenlikleri İptal Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dönerdere’de Göçün 50. Yılı Şenlikleri İptal Edildi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı