Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Döne döne...

<B>BAKANLIKTAKİ </B>sıra sıra lavabolara tek ayaklarını sokmuş abdest alıyorlar <B>müsteşarlar, genel müdürler, daire başkanları, üst düzey memurlar.</B>

Bir ayakları yerde.

O ayaklarda tokyo terlik var.

Öbür ayakları lavabonun içinde.

Göbekleri izin vermediği için kendi ayaklarını yakalamakta zorluk çekiyorlar, arada bir ayakları kaçıyor ellerinden ve o zaman tek ayak üzerinde dönmeye başlıyorlar.

Lavabolar sıra sıra.

Bürokratlar da sıra sıra ve ayağını kaçırmış birisi, tek ayak üzerinde zıplaya zıplaya ayağını yakalamak için dönmeye başlıyor. Kimi zaman hep birlikte döne döne kendi ayaklarını kovalıyorlar ki bu bir su balesi değilse bile lavabo balesi görünümünde hoş oluyor.

*

Halkımız oldum olası devletten umudunu kestiği için zaten onlar da ‘Oruç Baba’ türbesinde yatan zattan başlarını sokacakları bir ‘daire’ istiyorlar.

Türbenin önü ana-baba günü.

Onlar da dönüyorlar yatırın etrafında.

Dönerken parayı arada bir türbenin duvarına sürüyorlar, bu ise maaş artışı için.

Para ise Euro.

Araba isteyenler markasını da bildiriyorlar ki, türbe yanlış teslimat yapmasın:

‘Passad 1.9, füme...’

Eminim Oruç Baba emlak komisyoncusu ya da oto galerisi yerine konulacağını bilseydi, kendisini halkımızın bulamayacağı bir ıssız arazide ölmeyi yeğlerdi.

*

Devlet adamları olsun, halkımız olsun bazı şeylerin içinden çıkamıyorlar ki, işte tam bu sırada Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ı bilimsel yaklaşımıyla önemli bir konuda açıklama yaparken görüyoruz:

‘Oruç, cinsel ilişki ile de açılabilir.’

Öbür din alimlerimiz, ‘Kendisi öyle açabilir, ama bu olmaz’ dedilerse bile ben medyamızın bunu en net biçimde açıklığa kavuşturmak için bu geceden tezi yok açık oturumlar, paneller, özel yayınlar yapacağından eminim.

Nasıl olacak?..

Top atışını beklemek mi lazım?..

Tüm bunları araştırıp tekrar tekrar, döne döne toplumun önüne koymak da artık medyanın görevidir.

Sonuçta döne döne geçiyor günler.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI