MANİSA HABERLERİ

Dondan zarar gören çiftçiler dilekçe verecek

DHA
29.03.2016 - 15:01Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Şehzadeler İlçesi'ndeki Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, 17 Mart'ta meydana gelen don olayında zarar gören çiftçilere yardım edilmesi için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na başvuruda bulunacaklarını belirterek üreticilerden hasarlarını ilçe tarım müdürlüklerine dilekçe ile bildirmelerini istedi.

Manisa'da yalancı baharla uyanan bağlar ile çiçek açan erik, kiraz ve şeftali bahçeleri don olayı nedeniyle zarar gördü. Dondan zarar gören bölgelerde hasar tespit çalışmalarını sürdüklerini belirten Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, çiftçilere ilçe tarım müdürlüklerine hasarlarını dilekçe ile bildirmeleri uyarısında bulundu. Kaçire, "Manisa'da geçtiğimiz hafta yaşanan don olayında zarar gören Şehzadeler ilçesinde Bozköy, Saruhanlı, Harmandalı bölgesi, Yeşilköy, Muradiye bölgesi, Akgedik, Selimşahlar ve Salihli ile Sarıgöl ilçelerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor. Don olayından dolayı bağında, bahçesinde, tarlasında hasar olan çiftçilerimiz hasarlarını ilçe tarım müdürlüklerine dilekçe ile bildirsinler. İlçe tarım müdürlükleri hasar tespitlerine baktırsınlar. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na başvuruda bulunarak, çiftçiler için geçen senedeki gibi dönüm başına hasar oranlarına göre yardım parası talebinde bulunacağız. Geçen sene hasar gören çiftçilerimizin borcu da ertelendi. Bu tür yardımlardan yararlanmak adına şuan için dilekçeler ilçe tarım müdürlüklerinde hazır bulunsunlar. Tespit çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Dondan zarar gören çiftçiler dilekçe verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dondan zarar gören çiftçiler dilekçe verecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı