Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Domuz Gribi'ne karşı mobil uygulama

  Hürriyet Haber
  15 Ocak 2016 - 12:58Son Güncelleme : 11 Mayıs 2016 - 11:24

  Tüm dünyanın yakından ilgilendiği Domuz Gribi bulaştığı birçok insanın ölümüne yol açıyor. Özellikle Sonbahar ve Kış aylarında ortaya çıkan ölümcül hastalığa teknoloji dünyasından da yoğun ilgi var.

  Hastalığın hangi bölgelerde olduğu, hangi yaşlarda görüldüğü, anlık olarak domuz gribine yakalanan ve bu hastalıktan dolayı hayatını kaybeden insanları bildiren bir mobil uygulama geliştirildi. 

  Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan Domuz Gribi mobil uygulaması ile kullanıcılar o anda bulundukları bölgede yaşanan domuz gribi vakalarını, domuz gribi ile ilgili son dakika bilgilerini akıllı telefon veya tabletleri üzerinden öğrenebiliyorlar.

  Domuz Gribine karşı mobil uygulama

  Boston Children’s Hospital tarafından domuz gribi konusunda insanları daha fazla bilgilendirmek ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla geliştirilen “HealthMap: Outbreaks Near Me” isimli mobil uygulama Android ve iOS platformunda yerini aldı.

  Uygulama sayesinde bulunduğunuz konumda interaktif domuz gribi haritası yardımı ile domuz gribi vakalarının olup olmadığını mobil cihazınızdan hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  Uygulamayı aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla telefon ya da tabletinize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için buraya, iPhone'unuza indirmek için ise buraya indirebilirsiniz. 

  Domuz Gribine karşı mobil uygulama

  Etiketler: domuz gribi , ah1n1 , hastalık
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı