Gündem Haberleri

  Domuz gribine karşı bedava limon

  Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)
  26.11.2009 - 15:55 | Son Güncelleme:

  MERSİN Turunçgil Üreticileri Birliği, domuz gribi ve narenciye tüketimine dikkat çekmek amacıyla bedava limon dağıttı. Dağıtımda zaman zaman izdiham yaşandı.

  Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Cemalettin Kurt ve bir grup üye, Hastane Caddesi’ne getirdikleri her biri yarım kilo olan 150 paket limonu dağıttı. Paketlerin bedava dağıtıldığını görenler, limondan almak için birbirleriyle yarıştı.

  Kısa sürede limon tükenirken Cemalettin Kurt, domuz gribinden korunmanın en etkili yollarından birinin C vitamini deposu olan limonun tüketilmesi olduğunu söyledi. Domuz gribi konusunda kesin olmayan söylemler olduğunu hatırlatan Kurt, “Ama dünyada herkesin kesiştiği ortak bir nokta var, bu da turunçgil ürünleridir. Limonun her türlü gribal enfeksiyonun özellikle domuz gribinin engellenmesine destek olduğu söyleniyor. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır” dedi.

  Birlik olarak turunçgillerin tüketimi konusunda da bir kampanya başlattıklarını ifade eden Kurt, her hafta 5 ton limonu ücretsiz dağıtacaklarını söyledi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı