Gündem Haberleri

  Domuz gribi ve mikroplar Ankara ve ötesinde kaldı

  Emin BAL / DHA
  30.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DTP’nin düzenlediği bayramlaşma töreninde halay çeken ve partililere konuşan Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “faşist mikroplara dikkat edilmesi” gerektiğini söyleyerek, şöyle dedi: “Beytüşşebap’a, Uludere’ye, güzelim dağlarımıza domuz gribi gelmemiş. Çünkü domuz gribi ve mikropların çoğu Ankara ve ötesinde kaldı.”

  ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde DTP’nin düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Beytüşşebap’a, Uludere’ye, güzelim dağlarımıza domuz gribi gelmemiş. Çünkü domuz gribi ve mikropların çoğu Ankara ve ötesinde kaldı” dedi. Şırnak’ın ilçelerinde bayramlaşma törenlerine katılan Milletvekili Hasip Kaplan, Şırnak il başkanı Selim Bayar ve bazı ilçe belediye başkanları ile birlikte Beytüşşebap İlçesi’ni ziyaret etti. DTP ilçe binasında partililerle bayramlaşan Kaplan, daha sonra parti önünde davul- zurna eşliğinde halay çekti. Kaplan, “Dün gece Uludere’nin sınıra sıfır noktasında bulunan Andaç köyündeydim. Vatandaşlarla bayramlaştık ve geceyi orada geçirdik. Sınırın sıfır noktasında bayramlaşmak ve gece orada vatandaşlara güvenerek kalmak cesareti sadece DTP milletvekillerinde vardır” diye konuştu.

  Faşist mikroplara karşı uyanık olun

  Kaplan, Ankara’dan geldiğini ve halk ile kucaklaşarak bayramlaştığını anlatırken şöyle devam etti: “Halkımızın iki şeye dikkat etmesi lazım. Bir domuzlara iki mikroplara çok dikkat etmesi lazım. Irkçılık yapan mikroplara, kafatasçılık yapan mikroplara, insanları asılları, kimlikleri etnisleri nedeniyle ayıran mikroplara, dinleri inançları nedeniyle ayıran mikroplara ve kendini başkalarından üstün gören mikroplara karşı, faşist mikroplara karşı halkımızın çok uyanık olması lazım.” İlçe merkezindekilerle bayramlaşan Hasip Kaplan, Beytüşşebap’tan ayrıldı.

  Başbuğ özür dilesin bunun peşini bırakmam

  DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın bayramın birinci günü Cizre’de bayramlaşması olay olmuştu. Kaymakamlık binasındaki bayramlaşmayı kaçırdıktan sonra heyetin Cizre Tank Taburu’na gittiğini öğrenerek oraya giden Hasip Kaplan, burada içeriye alınmadığını, nizamiyedeki astsubay ve askerlerle bayramlaşıp 5 dakika bekledikten sonra ayrıldığını söylemişti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a seslenen Kaplan, “Meclis’te Türkiye’yi temsil eden birini Garnizon Komutanlığı kapısında tutmak ne demektir? Siz mi tutuyorsunuz yoksa içinizdeki Ergenekoncu çeteler halen temizlenemedi mi? Temizlenmediyse içinizdeki pislikleri temizleyin. Bunun özrünü bekliyorum. Sayın Genelkurmay Başkanı ya çıkacaksın, ‘Bu benim emrimdir’ diyeceksin, ya yanlış diyeceksin. Demezsen, pazartesi günü ben Meclis’teyim. Bunun peşini bırakmayacağım” demişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı