Dünya Haberleri

DÜNYA

  Domodedovo bombacısının kimliği açıklandı

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  10 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 09 Şubat 2011 - 18:45

  Rusya'nın başkenti Moskova'nın Domodedovo havalimanında geçtiğimiz ay 36 kişinin ölümü, 180 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı düzenleyen intihar eylemcisinin kimliği açıklandı. Kendini “Çeçenistan Emiri” ilan eden Çeçen terörist Doku Umarov'un üstlendiği saldırının, 20 yaşındaki Magomed Yevloyev tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

  RUSYA 'ÇEÇENİSTAN EMİRİ' UMAROV'U ARIYOR / WEB TV

  Associated Press ajansının haberine göre, İnguş Cumhuriyet savcılık bürosundan bir yetkili, 24 Ocak'taki intihar eyleminin 20 yaşındaki Magomed Yevloyev tarafından yapıldığını açıkladı. Yetkililer, bugüne dek intihar bombacısının sadece yaşını açıklamışlardı.

  İnguş Cumhuriyeti'nin başkenti Magas'taki mahkeme ise intihar eylemcisi Magomed Yevloyev'in 15 yaşındaki kardeşi ile 16 yaşındaki kız kardeşini tutukladı. Yevloyev'in köyü "Ali-Yurt"tan bir kişi daha eylemle ilgili olduğu iddiasıyla tutuklandı.

  Umarov, geçtiğimiz günlerde Kavkazcenter.com. adlı internet sitesinde yayımlanan bir videoda saldırı emrini kendisinin verdiğini söylemişti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı