Domino's Pizza'dan yeni şube atağı

Hürriyet Haber
20 Kasım 2009 - 10:32Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 10:44

Domino’s Pizza, önümüzdeki 2 ay içinde 11 yeni şube açacak.

Franchising sistemi ile yatırımcılardan sürekli franschising teklifleri alan Domino’s Pizza, önümüzdeki iki ay içinde İstanbul içerisinde Sultangazi, Ümraniye, Kadıköy, Sultanbeyli, Fatih, Zekeriyaköy, Kasımpaşa ve Batı Ataşehir’de yeni şubeler açıyor. Domino’s Pizza yeni şube açılışlarına geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Hillpark ile başladı. Ayrıca Domino’s Pizza’nın Konya ve Samsun’da da iki ay içerisinde yeni şube açılışları olacak.

Domino’s Pizza en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Çanakkale ve Gaziantep gibi şehirlerden yoğun franchise talepleri alıyor. 

AYLIK KAZANÇ 10 BİN DOLARI BULUYOR

Domino's Genel Müdürü Aslan Saranga'nın verdiği bilgiye göre bir Domino's franchise'ı açmanın ortalama maliyeti 220 bin dolar civarında. Açılan lokasyona bağlı olarak bayiler bu parayı 1-4 yıl arasında çıkarabiliyor. Ortalama olarak bakıldığında yatırım maliyeti iki yılda geri geri dönüyor.

Bayilerin aylık ortalama kazançları da 9-10 bin dolar arasında değişiyor.

1960 yılında ABD’de kurulan ve Türkiye'de 13 yıldır  faaliyet gösteren Domino’s Pizza,İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 14 ile yayılmış 122 şubesi bulunuyor.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı