« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Domenicali'den FOTA'ya övgü

Ferrari Takım Patronu Stefano Domenicali'ye göre Formula 1 Takımlar Birliği (FOTA), geleceği konusunda Abu Dhabi'de bir toplantı yapmadan önce çok önemli bir süreçten geçiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım patronları, sezonun sondan ikinci yarışının yapılacağı Yas Marina'da toplanacak ve Kaynak Kısıtlama Anlaşması üzerine görüşecek. Son dönemdeki iddialarda bazı takımların bu anlaşmayı çok agresif bir şekilde yorumladığı ve fazla harcama yaptıkları yer alıyordu.

Domenicali, Abu Dhabi'deki toplatıda güvensizlik ortamının tamamen ortadan kalkması gerektiğini ve herkesin memnun kalacağı bir yola girmeleri gerektiğini düşünüyor.

Domenicali: "FOTA, son yıllarda inanılmaz bir rol oynadı. Başarıları, bu sporun küresel krizde etkili bir şekilde mücadele edebilmesini sağlamıştır. Luca di Montezemolo'nun kontrolünde gelen bu güç, harika bir iş çıkaran Martin Whitmarsh'ın kararlılığı ve çalışkanlığı ile devam etmiştir. Açıkça bu dönemde, herhangi bir şüpheye ve polemiğe neden olmadan nasıl ileri gidebileceğimizi anlamamız gerek."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz