Ege Haberleri

  Dolmuş şoförlerinden protesto

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in çeşitli bölgelerindeki hatlarda çalışan dolmuş şoförleri ile sahipleri, araçlarında GPS cihazları bulunmalarına rağmen bunların kullanılmayıp, geliş ve gidiş düzenlerini değnekçilerin sağlamasına tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşen dolmuş şoförleri, bu konuda girişimlerde bulunmalarını istedi.

  Dolmuş şoförlerinden protesto

  Kentin çeşitli semtlerindeki hatlarda yolcu taşıyan dolmuşlarda çalışan ve ya da sahibi olanlar, duraklarında kurallara uyulmadığını öne sürüp yaşadıklarına tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi önüne dolmuşlarıyla gelen protestocular adına basın açıklamasını Avukat Mehmet Bülent Ötkün yaptı. Mevzuatta değnekçi olarak bilinen görevlilerin duraklarda görev yapmasının yasak olduğunu anlatan Ötkün, "Ancak mevcut oda yönetimi bunların kullanılmasını istiyor. Buradan rant elde ediliyor. Oysa, bu araçların hepsinde GPS cihazları var ve bunlarla aracın her hareketi kayıt altına alınıyor. Fiili sistemin hukuka uygun hale gelmesini istiyoruz. Zaten yasak olan değnekçiliğin kalkması istediğimiz" dedi.

  Dolmuş sahipleri ve şoförler daha sonra Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı yetkilileriyle görüşüp, bu sorunun çözülmesini istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı