Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dolmabahçe Sarayı'ndaki polislere bombalı saldırı girişimi

  Hasan YILDIRIM - Özgür EREN - İSTANBUL (DHA) - Fotoğraflar: Mustafa ÖZDABAK
  01 Ocak 2015 - 15:29Son Güncelleme : 01 Ocak 2015 - 21:05

  İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Sarayı'ndaki nöbet kulübesine el bombası atan ve üzerinde el bombası ve silah bulunan bir kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, 2 el bombasının imha edildiğini, saldırganın ise sabıkasının olduğunu açıkladı. saldırganın adının ise Fırat Ö. olduğu ortaya çıktı. F.Ö gözaltına alındıktan sonra akşam saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

  BOMBA ATTI PATLAMADI

  Üzerinde uzun namlulu silah, tabanca ve el bombası bulunan bir kişi Dolmabahçe Sarayı Hazine Kapısı'ndaki nöbetçi kulübesine el bombası attı. Ancak patlama gerçekleşmedi.Nöbet kulübesindeki tören kıyafetli polisler harekete geçti. Şüpheli kişi, yere yatırılarak etkisiz hale getirildi.


  DOLMABAHÇE ZANLISI SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ /fotogaleri

  Dolmabahçe Sarayındaki polislere bombalı saldırı girişimi ‘Saldırganın kimliği ve bağlantısı…’

  DOLMABAHÇE SARAYI'NDA PANİK ANLARI

  Kelepçelenen kişi saray içindeki polis noktasına götürülürken bomba imha uzmanlarının olay yerindeki inceleme yaptı.  SALDIRGAN ATEŞ DE ETTİ

  Öte yandan saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Saldırganın polislere selam vermek için yaklaştığı, bu sırada el bombasını üstlerine attığı ancak bombanın patlamadığı belirtiliyor. İddiaya göre saldırgan bunun ardından silah da kullandı, polislere ateş açtı, polisler de karşılık verdi. Gördüğü karşılık üzerine kaçmaya çalışan saldırgan, nöbet tutan polisler tarafından yakalandı.

  Dolmabahçe Sarayındaki polislere bombalı saldırı girişimi

  BÜTÜN POLİSLER BÖLGEYE GELDİ

  Bomba alarmı nedeniyle çevredeki bütün polis ekipleri bölgeye geldi. Çevik kuvvet polisi, resmi polisler ve sivil polisler bölgeyi abluka altına alındı. Silahlı saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen kişinin üzerinde otomatik silah ve bomba bulunduğu bildirildi.  YOL KAPATILDI

  Dolmabahçe sarayı önündeki yol çift yönlü trafiğe kapatıldı. 2 saatlik çalışmanın ardından yol tekrar açıldı.

  Dolmabahçe Sarayındaki polislere bombalı saldırı girişimi AKILLARA TOPKAPI SARAYI’NDAKİ DEHŞET GELDİ

  EMNİYET'TEN DOLMABAHÇE AÇIKLAMASI

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Dolmabahçe Sarayı önündeki saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Emniyet'in açıklaması şöyle:

  "01.01.2015 Perşembe günü saat: 15.00 sıralarında İlimiz Beşiktaş İlçesinde bulunan Dolmabahçe Sarayı'nda görevli Emniyet personelinin bulunduğu nöbet kulübesine yönelik uzun namlulu silah ve el bombası ile saldırı düzenlenmiş, el bombası infilak etmemiştir.

  Eylemi gerçekleştiren şahıs yakalanmış olup, şahsın üzerinden 1 adet uzun namlulu silah ve 1 adet tabanca ele geçirilmiştir. Saldırıda kullanılan 2 adet el bombası kulübe içinde ve civarında bulunmuş ve Bomba İmha ve İnceleme Uzmanları tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir."

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Olaydan sonra sağ olarak ele geçirilen teröristin kimliği de belli oldu. Fırat Ö. isimli teröristin yasa dışı sol bir örgüte mensup olduğu öğrenildi. Teröristin 2003-2006 yılları arasında cezaevinde kaldığı belirtildi.

  DOLMABAHÇE ZANLISI SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

  Dolmabahçe Sarayındaki polislere bombalı saldırı girişimi

  Dolmabahçe Sarayı'nın önündeki polis kulübesine yönelik saldırı girişiminde bulunan zanlı, sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Saat 18.30 sıralarında ekip otosuyla hastaneye getirilen zanlı, bir süre ekip arabasında bekletildi. Zanlının kelepçeli olduğu görülürken, bir ara zafer işareti yaptı.Saldırgan, polis otosundan çıkarılırken, "Yaşasın Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi" diye slogan attı ve "Berkin'in hesabı sorulacak" diye bağırdı. Zanlının, kontrol amacıyla 1. Blok'ta bulunan Beyin Cerrahisi Bölümü'ne sevk edildiği öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı