« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doll: Yapılan etik değil

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, dün basına yansıyan Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile görüştüğü ve kendisini eleştirdiği iddialarıyla ilgili olarak "ayıp, saçmalık ve kınıyorum" şeklinde konuştu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Karaman: Polemiklere anlam veremiyorum

Doll bugün düzenlediği basın toplantısında, konuyla ilgili Başkanı İlhan Cavcav'ın kısa bir süre önce kendisine sıkıntısını dile getirdiğini ifade ederek, "Ben de başkana Karaman'ın kendi işiyle ilgilenmesi gerektiğini belirttim. Bu davranış etik olarak hoş değildi. Bu durumu kendi yapısına ve kendi terbiyesine bırakıyorum" dedi.

Alman teknik adam "Normalde şapka çıkarmak lazım. İki takıma da taktik verebilen bir hocanın dünya sıralamasında üst sıralarda olmalı. Benim için kolay değil. Karaman'ın meslektaşı hakkında konuşmasını kınıyorum. Hikmet Karaman Gençlerbirliği'ne iş başvurusunu göndersin" diye konuştu.

Bugüne kadar spor hayatında böyle bir olayla karşılaştınız mı? sorusuna Doll, "Ülkemde böyle bir olayla karşılaşmadım, olmaz da. Şayet öyle ise Ankaragücü'nü yendiğimiz maçtaki taktiğimiz gayet güzeldi. Benim işime bugüne kadar hiçbir yönetici karışmadı. Benim tek konuşacağım kişiler başkanımız ve genel menajerimizdir" cevabını verdi.

Cuma günü Süper Lig'de deplasmanda oynanacakları Bursaspor maçıyla ilgili olarak ise Thomas Doll, "Bu maça daha farklı bir düşünce tarzıyla çıkmamız gerekiyor. Kaleci Serdar'ın olayı takımı etkilemiş gibi gözüküyor. Mücadelemizi sonuna kadar sürdürür ve içimizdeki canavarı aşarsak; puan veya puanlarla dönebiliriz" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler