« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doll: Eksiklerimiz var

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, sezon hazırlık döneminin iyi geçtiğini, ancak eksiklerinin bulunduğunu belirterek, “Ligin başlamasına seviniyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını göreceğiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Doll, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikten sonraki 6 haftanın futbolcuları tanıma anlamında olumlu geçtiğini kaydederek, “Bank Asya 1. Lig'e düşen Hacettepe ile düşmekten son 15 dakikada kurtulmuş Gençlerbirliği'nin futbolcularından oluşan bir ekip verdiler. Bunun dışında yollarımızı ayırdığımız oyuncular oldu. Giden oyuncularımızın yerine takviye istedik. Takım olarak iyi yoldayız. Futbolcu arkadaşlarımız iyi niyetle kendilerinden istediklerimizi yerine getirmeye çalışıyorlar” diye konuştu.
Hazırlık döneminde öncelikle defansif kurgu üzerinde durduklarını, anlattıklarını uygulamaya çalışan futbolcuların da büyük oranda başarılı olduğunu ifade eden Doll, “Futbolcularım, topsuz oyunda ve kapılan topların kullanımında istediğimiz düzeyde değil. Bu eksikleri gidermek için çalışıyoruz” dedi.

Doll, sık yaşanılan teknik direktör değişiklikleriyle ilgili bir soruya ise “Haftalardır uğraştıktan sonra bir daire bulabildim. Umarım kontratımı sonuna kadar devam ettirebilirim” şeklinde espriyle karşılık verdikten sonra, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sorumluluğun biz teknik direktörlere yüklenmesi normal, ama herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerekiyor. Herkes üzerine düşeni yaparsa başarı da gelir. Dediğim gibi, düşmüş bir Hacettepe ile düşmekten son 15 dakikada kurtulmuş bir Gençlerbirliği'nden oluşan ekiple başladık. 9 futbolcuyla yollarımızı ayırdık. Yeni bir kadro oluşturmak istiyoruz. İstediğimiz kadroya sahip olduktan sonra 'hesap' verebiliriz. Turkcell Süper Lig'de iyi yerlerde olabilmemiz için kaliteyi artırmalıyız. İsteklerimizi ilettik. Bunlar gerçekleştikten sonra sorumluluğu alırız. 2 yılda 12 teknik direktör değişikliği yaşanmış. Hep teknik adamlar mı suçluydu? Onlar benim meslektaşlarım. Herkes kendinde de bir şeyler aramalı.”

ÜÇ BÖLGEYE TAKVİYE

Yönetimle transfer konusunu görüştüklerini bildiren Thomas Doll, orta sahaya, forvete ve defansa takviye isteklerini yönetime ilettiklerini kaydetti. Kulübün uzun süredir takip ettiği Labinot Harbuzi'yi kasetten izlediklerini, transferi düşünülen diğer iki futbolcu hakkında da bilgi sahibi olduklarını anlatan Doll, yapılacak takviyelerle “çekirdek” bir kadro oluşturacaklarını ifade etti.

Düşündüğü oyun sistemini uygulatmasının mümkün olmadığını, kadro yapısına göre bir sistemle oynamak zorunda olduklarını belirten Thomass Doll, “Hedef açıklamak için erken. Gerçekçi olmamız lazım. Kadromuz şu anda tam olarak belli değil. Düzgün, iyi, sıkıntısız bir sezon için transfer şart. Ligdeki diğer ekipleri ve kadromuzu tam olarak gördükten sonra bir hedef koymak çok daha akıllı olacaktır” dedi.
Thomas Doll, ligin ilk haftasında Kayserispor ile yapacakları karşılaşmaya ilişkin de şunları söyledi:

“Kayserispor maçı geçen sezonun rövanşı olacak. O maçı yaşayan arkadaşlar 4-0'ın karşılığını vermek isteyeceklerdir. Takıma yeni katılan arkadaşlar da bu maçta ellerinden geleni ortaya koyacaklardır. Takımdan ayrılan arkadaşların durumu kalanları etkilemiş olabilir, ama hepimiz profesyoneliz. Kayserispor karşısında elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız, ama mucize yaratamayız. Çünkü mucizeler yaratılmaz kendiliğinden gelir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz