Ege Haberleri

EGE

  Doldu da taştı bile

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  22 Ocak 2015 - 01:36Son Güncelleme : 22 Ocak 2015 - 00:38

  İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği stat projesi için, “İzmir’de bu kadar büyük stada gerek yok” eleştirisi yapanlara önceki akşam Altınordu ile Fenerbahçe arasında oynanan kupa maçını örnek gösterdi.

  Demirtaş, “Maçı yaklaşık 40 bin kişi izledi. Altınordu, PTT 1. Lig’de mücadele veriyor. Süper Lig’de olmayan bir ekip için bile 40 bin kişi geliyorsa, takımlarımız daha üst liglerde olduğu zaman daha büyük seyirci olacaktır” dedi.

  Doldu da taştı bile

  Barselona örneği
  Marka şehir olma yolunda Barselona örneğini veren İTO Başkanı, “Spor öyle bir sektör oldu ki, geliştiği bölgesine öyle bir katkı yapıyor ki, şehirleri marka haline getiriyor. Örneğin Barselona... 1985’e kadar Avrupa’nın kirli şehriydi. Ama o tarihten sonra kendisine bir yol çizdi. ‘Kongre ve kruvaziyerde yoğunlaşacağız’ dedi. Bu iki konu onu marka haline getirdi. Barselona takımı kuruldu. Dolayısıyla, Akdeniz’in bu önemli şehri ile İzmir’i mukayese ettiğimizde çok büyük benzerlikler var. Biz nüfus itibariyle Barselona’dan daha büyük bir şehiriz. Aklın yolu bir. İzmir’i marka yapmak için sporda da başarı elde etmemiz gerekiyor. O açıdan büyük ve güzel statlara ihtiyaç var. Büyük düşünmeliyiz” diye konuştu.

  VEKİLLERİMİZLE BİRLİKTE ANKARA’YA GIDECEĞIZ

  "Bu stadı yıkmak çok kolay. Ama bunu dönüştürmek, milli serveti de değerlendirmek de önemli” diyen Ekrem Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Planlara girecek, ödeneği çıkacak, inşaatı yapılacak ve o stat hizmete girecek. Bu en az 3-5 yıl. Dolayısıyla bizim şu anda bu stadı dönüştürmeyle ilgili projemizin nedeni de bu. Bakanlık gündemine aldı. İzmir’den de çok olumlu tepkiler var. AK Parti İl Başkanı destek verdi. Kulüplerden önemli destekler geldi. Şimdi hemen ilgili kurullara iletmek durumundayız. Bunun için de seçim öncesinde herhalde sayın Başbakan İzmir’e bir müjde verebilir diye düşünüyorum. Sayın Başbakan’a, Cumhurbaşkanı’na ve tüm bakanlara gönderdik. Hepsinde şu an bu projeler var. Biraz geçsin, milletvekillerini alıp Ankara’ya gideceğiz. FB’li Emre, ‘Böyle bir sahada futbol oynamanın sıkıntısını yaşıyorum. Allah burada futbol oynayanlara kolaylık versin’ diyerek zeminin kötülüğünü anlattı. Yani bir zeminin çimenini yapamıyorsak İzmir’de daha neyi konuşacağız?”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı