Dolarda düşüş bitti mi?

Hürriyet Haber
19 Nisan 2016 - 20:15Son Güncelleme : 19 Nisan 2016 - 20:17

GEDİK Yatırım 25’inci yaşında 2016 yılı için ilk çeyrek strateji raporunu yayımladı.

Dünyada negatif faizlere rağmen düşük büyüme oranları ve yüksek borçlu sayısının risk olduğuna dikkat çekilen raporda doların uluslararası piyasalarda değer kaybında sona yaklaşıldığı, doların yeniden değer kazanmaya başlamasının beklendiği belirtildi. Rapora göre 2.85 liranın altına gerileyen doların 2.80-3.07 lira bandında dalgalanması öngörüldü. Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık, Gedik Yatırım Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Pamir’in katıldığı toplantıda açıklanan rapora göre Borsa İstanbul’da son aylardaki sert yükselişin ardından bir düzeltme yaşanması muhtemel. Gedik Yatırım analistleri bu düzeltmenin Borsa İstanbul’daki yükselişi daha sağlıklı hale getirecek. Yıl içinde beklenti BİST’tin 92 bin seviyesinde zirveyi görmesi. Raporda bu hedefin aşılabilmesi için sürdürülebilir faizlerin yani enflasyonun önemli ölçüde düşmesi gerektiğine dikkat çekilerek “aksi takdirde küresel faiz oranları artmaya başladığında oldukça fazla etkileneceğini düşünmekteyiz” denildi. İki yıllık gösterge tahvilde ise yüzde 9-11 bandında dalgalanma tahmin edilen raporda emtia fiyatlarında ise son aylarda yaşanan yükselişin düzeltmesi bekleniyor.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Gedik Yatırım, Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda 140.3 milyar TL işlem hacmi ve yüzde 6.87 pazar payı ile 2015 yılını banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında birinci sırada tamamladı. ‘Yatırımcı Seferberliği Projesi’ni de başlatan Gedik Yatırım eğitimlerini Anadolu illerine yaygınlaştırırken hesap açan tüm yatırımcılara da ‘yatırım danışmanlığı’ hizmetini ücretsiz sunuyor.

Pamir, “Yatırım danışmanlığı’ hizmetimiz tamamen ücretsiz. Kampanya farklı risk tercihleri, farklı vadede getiri planları veya hedefi olan tüm yatırımcıların sermaye piyasalarındaki yatırım işlemlerini kapsıyor” dedi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı