« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dolar devrini kapadık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ulusoy, Yanal ile Türk Lirası üzerinden anlaşma yapacaklarını belirterek, ‘Artık dolar, Euro devri kapandı. Ersun Yanal’a hak ettiği parayı vereceğiz’ dedi.


Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, yönetim kurulundan aldığı yetkiyle, futbol anlayışına ve beynine inandığı Ersun Yanal ile 4 yıllığına anlaşmaya vardıklarını söyledi. Milli Takım mücadelesinde, teknik adamla yöneticilerin beyinlerinin uyuşması gerektiğini vurgulayan Ulusoy, ‘Ben Ersun Yanal’da bunları gördüm’ dedi.

Ulusoy, bundan böyle Milli Takım’da görev alacak kişilerle dolar ya da Euro üzerinden anlaşmayacaklarını da belirterek, şöyle konuştu: ‘Daha önce tüm çalıştırıcılarla Türk Lirası üzerinden anlaşmıştık. Ancak Şenol Güneş’te bunu gerçekleştirememiştik. Yanal ile de Türk Lirası üzerinden anlaşma olacak. Hak ettiği parayı vereceğiz.

Ersun Yanal’ın sezon sonuna kadar Gençlerbirliği’ndeki görevini sürdürmek istediğini belirten Ulusoy, ‘Ersun Yanal, Milli Takım’da çalışması konusunda Kulüp Başkanı İlhan Cavcav ile her konuda anlaşacaktır. Sayın Cavcav’ın da bu milli davaya sıcak bakacağına inanıyorum. Kendisinden olumlu bir karar bekliyorum.

Cavcav’ı iki yanağından öptüğümü söylediğimde, bu konuyu en iyi şekilde hallederiz diye düşünmüştüm. Yanal’ın, Gençlerbirliği ile yaptığı sözleşmede herhangi bir tazminat maddesi yok. Yanal ile yaptığım görüşmeden Sayın Cavcav’ın da bilgisi var. Milli Takım için elinden geleni yapacağına inanıyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler