Dolandırıcı Madoff ‘geç farkedildim’ şaşkınlığı yaşıyor

Hürriyet Haber
30.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

ABD’de 65 milyar dolarlık dolandırıcılığa imza atarak 150 yıl hapis cezasına çarptırılan Nasdaq Eski Başkanı Bernard Madoff, Ponzi oyununun kısa sürede açığa çıkmamasına şaşırdığını söyledi.

Ceza evine girdiğinden bu yana ilk kez demeç veren Madoff samimi itiraflarda bulunarak, kendisine dava açan karşı taraf avukatlarına durumdan pişmanlık duyduğunu söyledi. San Fransisco avukatlarının 71 yaşındaki Madoff ile yaptığı görüşmede, “Birkaç kez ABD Sermaye Piyasası Kurulu bu sefer beni yakaladı diye düşündüm” dedi. Madoff’un bu sözünden sonra yeniden derin bir soruşturma başlatan ABD Sermaye Piyasası Kurulu, dolandırıcılığın kısa sürede farkedilememisinin nedenlerini ortaya çıkaracak.

Paraların yerini bilmiyor

4.5 saat süren görüşmede Madoff’un oldukça samimi ve açık olduğunu, sorulan tüm sorulara cevap verdiğini söyleyen avukatlar; oldukça pişman görünmesine rağmen, sağlık durumunun yerinde olduğunu ifade ettiler. Madoff’un bulunduğu durumdan rahatsız olduğunu ancak hapse girdiği için kendisini sorgulamadığını söyleyen avukatlar, görüşme sonrasında elde ettikleri bilgileri mahkemede kullanacaklarını da dile getirdiler. Ünlü iş adamının dolandırdığı paranın nerede olduğunu bilmediğini bir kısmının fona çevrildiği söylendi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı