Gündem Haberleri

  Dolandırıcı, güvenlik karelarınca görüntülendi

  Erdem SÜREK- Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE, (DHA)
  05.10.2007 - 15:08 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'de, müşteri gibi girdiği fotoğraf stüdyosunda, kasiyerin dalgınlığından yararlanarak, 100 YTL'lik dolandırıcılık yapan kimliği belirsiz bir kişi, işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Zanlının, çaldığı paranın bir bölümüyle aldığı filmin parasını da ödediği belirlendi.

  Olay, İnönü Caddesi'ndeki Akay Color Fotoğraf Stüdyosu'nda, bugün saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Akay Color'a müşteri gibi gelen 30-35 yaşlarında 1.70 boylarındaki kimliği belirsiz bir kişi, pil almak istediğini söyleyerek, kasiyer 21 yaşındaki Ersin Kanut'a 100 YTL uzattı. Ancak, daha sonra vazgeçtiğini söyleyerek verdiği 100 YTL'yi geri alıp, film almak istediğini belirterek, kasiyerin kafasını karıştırdı. Ardından da, kasiyerin dalgınlığından faydalanarak, “Verdiğim 100 YTL'yi iki 50 YTL olarak bozabilir misiniz?” dedi. Kasiyerin uzattığı iki 50 YTL'yi alan, kimliği belirsiz dolandırıcı, biriyle 5 YTL olan filmin parasını ödeyip, paranın üstünü aldıktan sonra işyerinden ayrıldı.
  İşyerindeki müşterilerin ayrılmasından sonra kasadaki paraları sayan kasiyer Ersin Kanut, açık çıkması üzerine dolandırıldığını anladı. İşyerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde, para bozdurduğu müşteri görünümündeki dolandırıcıdan 100 YTL'yi almadığı farkederek, polisi aradı.

  Polis ekipleri, işyerinin güvenlik kamerası görüntülerinden eşkalini belirledikleri,dolandırıcıya yakalamak için çevrede araytırma başlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı