Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Dokuzuncu kez Magic Quadrant’ın Liderler listesine girdi

  Hürriyet Haber
  10 Mayıs 2017 - 09:59Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 10:00

  Forcepoint DLP, Gartner tarafından verilen Mevzuat Uyumluluğu Kullanım Hususu’nda en yüksek dereceyi elde etti ve Kurumsal DLP alanında ard arda dokuzuncu kez Magic Quadrant’ın Liderler listesine girdi.

  Forcepoint DLP güvenlik ürünlerini tercih eden kurumsal müşteriler arasında Honda, Danieli & C. Officine Meccaniche ve Finansbank gibi isimler bulunuyor.
  Forcepoint’teki Veri ve Dahili Tehdit Güvenliği biriminin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Heath Thompson, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Küresel kuruluşlar insan korumak ile hassas IP ve verilerin güvenliği arasındaki hayati bağı görüyorlar. Giderek daha fazla müşterinin bizi tercih etmesi ve Gartner’ın takdirinin, herhangi bir ortamda en riskli kullanıcıları ve hareketleri çabucak teşhis edip, anlayıp ve durdurmada sahip olduğumuz kapasite ve özverinin çarpıcı kanıtları olduğuna inanıyoruz.”

  Forcepoint olarak siber güvenlik çözümlerinin, insan ile hassas bilgi arasındaki insan etkileşim noktasını, yani teknolojinin en yetkin olduğu, güvenliğin ise en savunmasız olduğu yeri kullanıcı davranışı ve amaçlarını anlayabilen akıllı sistemlerle koruduklarını söyleyen Forcepoint Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan, “Forcepoint DLPçözümü , kullanıcı davranışı ve analitiği, (müşteri için çok önemli veri türleri gibi) derin dosya içeriği bilgisiyle birleştiriyor. Bu sayede, bir yandan izinsiz veri erişimlerini engelleyip yüksek riskli kullanıcıları tespit ederken, öte yandan veri kullanımı yönetmelikleri uygulatarak ve organizasyonları GDPR gibi yasalar hakkında bilinçlendirerek mevzuat uyumluğu için Forcepoint’e bir çalışma alanı oluşturuluyor.” dedi.

  Ayrıca ForcepointDLP, Garner’ın son Belirgin Yetenekler Raporu’nda mevzuat uyumluluğu için üst üste ikinci senede en yüksek ürün derecesini (5 üzerinden 4,08) elde etti. Forcepoint DLP, Mevzuat Uyumluluğu Kullanım Hususu’nda en yüksek dereceyi elde etmenin yanında, IP Koruma’da 5 üzerinden 4,06 ve Veri Görünürlüğü ve Gözetleme alanında ise 5 üzerinden 4,07 gibi yüksek dereceler kazandı.

  Endüstriyel santraller ve metal sanayii için ekipman sağlayan, 3 milyar avroluk yıllık geliriyle ve dünya çapında 11.000’den fazla çalışanıyla en büyük küresel şirketlerden biri olan Danieli & C. Officine Meccaniche S.P.A, dahili güvenliği buluta da uygulayarak mevzuat uyumluluğunu güçlendirdi, çalışanların erişiminde görünürlüğü artırdı ve yanlış erişimlerin doğurduğu riskleri minimuma indirdi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı