AYDIN HABERLERİ

Dokuzlu, Birikimlerini Kitaplaştırdı

IHA
05.09.2015 - 15:36Son Güncelleme :

İSMAİL HAKKI DOKUZLU

IHA

Aydın Ticaret Odası’nın önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, 4.5 yıllık Yönetim Kurulu Başkanlığı dönemindeki birikimlerini ‘Birlikten Kuvvet Doğuran Başkan’ adı altında kitaplaştırdı.
1999-2013 yılları arasında Aydın Ticaret Odası başkan yardımcılığı ve başkanlığı yapan Aydın’ın önemli isimlerinden İsmail Hakkı Dokuzlu sivil toplum örgütü hayatı boyunca edindiği tecrübeleri ‘Birlikten Kuvvet Doğuran Başkan’ adı kitabında topladı. 288 sayfadan oluşan kitaptan ilk baskıda 2 Bin adet basılırken, kitapçılarda 25 TL’den satılmaya başladı.
İlk Söz bölümünü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kaleme aldığı kitap için Aydın’ın eski Valileri Hüseyin Avni Coş, Kerem Al, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçoğlu, Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı Ercan Çerçioğlu ve araştırmacı tarihçi Alper Tunga Göçmen takdim yazıları yazdı. Bu kitabıyla ilk defa okur önüne çıkan İsmail Hakkı Dokuzlu, kitabını toplumdan aldıklarını topluma geri vermek için yazdığını dile getirdi.
‘TECRÜBELERİMİ PAYLAŞTIM’
Hayatı boyunca ‘Birlikten kuvvet doğar’ düsturu ile hareket ettiğini kaydeden İsmail Hakkı Dokuzlu, yaşadıklarını karşılaştığı zorlukları ve edindiği tecrübeleri okurlarla paylaşmak için kitap yazdığını söyledi. İnsan hayatının sınırlı olduğunu dikkat çeken Dokuzlu, “İnsan hayatı boyunca yaşadıkları olaylar karşısında birçok tecrübe kazanır. Aslolan bu kazanım değil, tecrübeleri bizden sonraki nesillere aktarabilmektir. Amacım biyoğrafi yazmak değil. Benim bu kitabı kaleme almamdaki yegane sebep kişisel ve ticari hayatımın bir bölümünü oluşturan 4.5 yılı başkanlık olmak üzere 24 yıllık sivil toplum örgütünde bulunduğum dönemi aktarmaktır. Ve bu doğrultuda kitabımda tecrübelerimi paylaştım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Dokuzlu, Birikimlerini Kitaplaştırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dokuzlu, Birikimlerini Kitaplaştırdı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı