ANTALYA HABERLERİ

Dokuma'ya mini EXPO

DHA
31.03.2017 - 11:55Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - DOKUMA Kent Parkı bünyesinde yapılan oyuncak müzesinin bahçesi, nitelikli peyzaj çalışmalarıyla mini bir EXPO 2016 Antalya'yı andıracak.

Dokuma Kent Parkı, yeni yatırımlarla kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geliyor. Kent parkı içinde yapımı devam eden oyuncak müzesinin arkasındaki yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik park, özenli peyzaj çalışmasıyla mini bir EXPO 2016 Antalya'ya benzeyecek.

Bu parka dikilmesi için Manisa Akhisar'dan getirilen bin yılık 2 anıt zeytin ağacı, toprakla buluşturuldu. Park çalışmasını teknik ekibiyle birlikte inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, sulanmasıyla toprağı eksilen zeytin ağaçlarına toprak attı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine temalı heykel çiçekler, yürüme yolları, begonvil ağaçları yapılmasını isteyen Tütüncü, bu parkın güzelleştirilmesi için gerekli tüm bilgi ve tecrübelerini ortaya koymalarını talep etti.

ÇOCUKLAR TRENLE GEZECEK

Dokuma Kent Parkı'na yaptıkları yeni çalışmalar ile daha da güzel hale geleceğini vurgulayan Tütüncü, bu büyük park içine yapılacak küçük bahçecikler ile alanın çok daha güzel bir yaşam merkezi olacağını söyledi. Buraya Antalya City EXPO'da test ettikleri akülü mini trenler de getireceklerini belirten Tütüncü, çocukların bahçede eğlenceli gezinti yapabileceğini söyledi.

Buradaki oyuncak müzesinin emsalleri bakımından Türkiye'nin en iyilerinden biri olacağını müjdeleyen Tütüncü, yapımının tamamlanmasına sayılı gün kaldığını söyledi. Büyüklerin geçmişleriyle buluşacağı bir müze kazandırdıklarını belirten Tütüncü, “Dokuma'nın başı yok, ama sonu da yok. Her gün yenilikler kazandırıyoruz. Önemli olan halkımızın kendini huzurlu ve mutlu hissedeceği bahçe oluşturmamız. Buraya yapacağımız bilim merkeziyle, müzeleriyle, yeşil alanlarıyla güzel cazibe merkezi oluyor. Küçük küçük yeniliklerle, burası devasa nitelikli bir yaşam merkezi halini alıyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Dokuma'ya mini EXPO hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dokuma'ya mini EXPO haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı