ANTALYA HABERLERİ

Dokuma İçin Web Sayfası Kuruldu

IHA
26.02.2015 - 12:48 Son Güncelleme :

DOKUMA FABRİKASI ARAZİSİNİN YEŞİL ALAN BÖLÜMÜNÜN HALKA AÇILMASI ÇALIŞMALARINA HERKESİN KATKIDA BULUNMASI AMACIYLA WEB SAYFASI KURULDU

IHA

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Fabrikası arazisinin mevcut planda yeşil alan olan 238 bin metrekarelik bölümünün ortak akılla, şeffaf bir ortamda halka açılmasına yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma arazisinin Antalya dinamiklerinin ortak aklıyla, şeffaf bir ortamda halka açılması çalışmalarını internet ortamına taşıdı. Dokuma Fabrikası’nın tanıtılması, Dokuma alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılması ve park alanının halka açılması çalışmalarına herkesin fikri katkıda bulunması amacıyla web sayfası kuruldu. Antalya ve Türkiye’nin değişik illerinde yaşayanların www.kepezdokuma.com adlı web sayfasından hem Dokuma’nın halka açılmasına fikri katkıda bulunabilecekler hem de yapılan çalışmaları takip edebilecekleri belirtildi.
Web sayfasında Dokuma’nın tarihçesi, Dokuma alanında yapılan çalışmaların haberleri, Başkan Hakan Tütüncü’nün mesajı, dilek ve öneriler bölümü, Dokuma Çalışma Grubu’nun yaptığı toplantıların videoları yer aldığını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Herkes ve her kesim, hem çalışma grubunun toplantılarına katılarak hem de web sayfası üzerinden Dokuma alanında ne yapılacağıyla ilgili fikir ve önerilerini dile getirebilirler” diye konuştu.
1956’da temeli atılan, 1961’de üretime başlayan ve 2003’te üretimin durduğu Dokuma Fabrikası alanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 2004’te Kepez Belediyesi’ne devredilmişti. 488 dönümden oluşan Dokuma İplik Fabrikası’nın üst kullanım hakkı 2005’te 49 yıllığına ihalesiz olarak özel bir şirkete verilmiş, söz konusu tahsisin iptali yolunda gerçekleştirilen girişimler sonuc, 2012 yılının sonunda İdare Mahkemesi’nin tahsisin iptaliyle ilgili kararı Danıştay tarafından onanmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Dokuma İçin Web Sayfası Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dokuma İçin Web Sayfası Kuruldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı