Gündem Haberleri

  Dökülen her kandan Başbakan sorumlu

  Hürriyet Haber
  20.09.2005 - 02:20 | Son Güncelleme:

  Hükümetin terörü durduramadığını belirten DYP Lideri Ağar, ‘Günü geçirmekten başka çareleri yok’ dedi. Ağar, bundan sonra dökülen her kandan Başbakan Erdoğan’ın sorumlu olacağını savundu.

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin ne terör, ne de ekonomik çöküş konusunda herhangi bir çözümü olmadığını belirterek, ‘bugünden itibaren dökülecek her kandan Başbakan’ın sorumlu olacağını’ söyledi. Ağar, dün düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:

  MECLİS’TEN KAÇTILAR

  Yaz boyunca halktan kaçan AKP iktidarı, şimdi de Meclis’ten kaçtı. İktidarın sıfır noktasında aldığı terör olayları, son günlerde ciddi yükselme trendine girdi. Terör yöntem değiştirdi, büyük şehirlerde halk arasında karşılıklı çatışma yaratma çabası içinde. Hükümetin bu konudaki önerileri bile dinlemeye tahammülü yok. Hükümet sadece seyrediyor. Laf kalabalığı ve kafa karışıklığından başka bir şey yok.

  MİLLETLE PAYLAŞIN

  Böyle bir günde Ankara’da olmayacaklar da ne zaman olacaklar? Bu ülkede dökülen her kandan başbakan sorumludur, bu ülkede olan her şeyin sorumlusu Başbakandır. Ne teröriste karşı, ne oradaki ekonomik çöküntüye karşı bu hükümetin kafasında hiçbir şey olmadığı ortadadır. Günü geçirmekten başka çareleri olmamıştır. Bugünden itibaren açıkça söylüyorum, dökülen her kanın sorumlusu Başbakan’dır. Çıksın, meseleleri millet ile açıkça paylaşsın. Mesele, hükümet meselesidir.

  VAHİM BİR TABLO

  Bursa’da yaptığımız belediye başkanları toplantısına Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki sekiz belediye başkanı güvenlik gerekçesiyle katılamadı. Terör konusunda bundan daha vahim bir tablo olabilir mi? 15 yıl önceki olayları yeniden yaşıyoruz.

  BAKAN’IN CEVABI

  Ağar
  belediye başkanları ile ilgili sözlerini Meclis kürsüsünde de dile getirdi. Ağar, ‘Terör konusunda bundan daha vahim bir tablo olabilir mi? 15 yıl önceki olayları yeniden yaşıyoruz’ dedi.

  Bunun üzerine söz alan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ‘Sözlerinizdeki iddia çok ciddi. Bu belediye başkanlarının hangi illere ait olduğunu araştırırsanız, üzerimize düşeni yaparız’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı