Gündem Haberleri

  Doktorun inadı hayat kurtardı

  Taner YENER / İSTANBUL
  27.07.2001 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Galata Köprüsü'nden atlayan tek kollu adamı, tesadüfen oradan geçen Doktor Figen Özer yaşama döndürdü. Genç doktor üç kez kalbi duran adamı, ısrarla kalp masajı ve suni solunum yaparak kurtarmayı başardı.

  Sağ kolu olmayan 40 yaşlarında kimliği belirsiz bir kişi, önceki gün saat 16.00 sıralarında Galata Köprüsü'nden atlayarak intihar etmek istedi. Haliç'e düştükten sonra, kurtulmak için hiçbir hareket yapmayan ve yardım istemeyen adam, sulara gömüldü. Olayı gören balıkçılar, hemen sandalla adımın düştüğü yere gittiler. Suya atlayan balıkçılar, tek kollu adamı sudan çıkartıp karaya taşıdılar. Ancak tek kollu adam artık nefes almıyordu.

  Doktor parkta oturuyordu

  O sırada, Esenler Karabayır Sağlık Ocağı'nda görevli Kadın Doğum Uzmanı Doktor Figen Özer de küçük kızı ile parkta oturuyordu. Kalabalığı görünce o tarafa yöneldi ve hemen müdahale etti. Adamın kalbi durmuştu, ciğerleri su dolmuştu, soluk almıyordu. Doktor Özer tek kollu adamın ciğerlerindeki suyu boşalttı, suni solunum ve kalp masajına başladı. Kalbi çalıştırdı ama cılız atışlar birkaç dakika sonra durdu. Genç doktor tekrar kalp masajı ve suni solunuma başladı. Kalp tekrar çalıştı ve durdu.

  Üçüncüde başardı

  Doktor Özer yılmadı. Tek kollu adamı yaşama döndürmek için tekrar çalışmaya başladı. Nefes nefese kaldı, giysileri terden sırıksıklam oldu ama hastasını bırakmadı. Sonunda kalp üçüncü kez çalıştı. Bu sırada çağrılan ambulans da geldi. Tek kollu adam Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı