Gündem Haberleri

  Doktorlar taciz iddiasını soruşturuyor

  Hürriyet Haber
  06.03.2005 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kadın hastasına tacizde bulunduğu iddia edilen Dr. Hüseyin Öz hakkında Tabip Odası da soruşturma başlattı.

  Denizli Tabip Odası Başkanı Dr. Halil Mıhçı, P.D’yi muayene etme bahanesiyle bir odaya çağırarak 2 kez cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Anestezi Uzmanı Dr. Hüseyin Öz ile ilgili yaptığı açıklamada, hastanede yaşananların çirkin olduğunu söyledi. Mıhçı, ‘Ancak yargılama süreci tamamlanıncaya kadar kimse suçlu ilan edilemez’ dedi. Meslek odasının yöneticisi olarak olaydan üzüntü duyduğunu kaydeden Mıhçı, ‘Disiplin kurulumuz gerekli soruşturmayı yapacak. Bunun sonucuna göre bir değerlendirme yapılacak. Meslekten geçici veya ömür boyu men cezası verilebilir’ diye konuştu.

  İSTİFA ETMİŞ SAYILIR

  Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı da idari soruşturma başlattıklarını belirterek, ‘Olay yargıya intikal etti. Tutuklanan Öz, istifa etmiş sayılıyor. Nereden bakılırsa bakılsın çirkin bir olay. Kişi, yargılama süreci sonunda aklanırsa, görevine döner’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı