ADIYAMAN HABERLERİ

Doktordan lens uyarısı

DHA
29.03.2017 - 14:42Son Güncelleme :
DHA

Mahir ALAN/ ADIYAMAN, (DHA) - ADIYAMAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi döz doktoru Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Bilen, internetten alınan lenslerin göze dah fazla zarar verdiğini söyledi.

Bilen, yaptığı açıklamada, internet üzerinden lens satın alanları uyardı. Bilen şöyle dedi:

"Kontak lens öyle birşey ki bunu biz burada 8 hekimiz hepimiz bunun muayenesini yapmıyoruz. İleri derecede deneyim gerektiren uzun bir alan ve zaman gerektiren, emek gerektiren bir iş. Şöyle ki; lensi biz öncelikle hastanın gözlük derecesini belirliyoruz. Sonrasında çeşitli ölçümlerle gözün yapısını belirliyoruz. O göze uygun olabilecek lens parametreleri neler gözlüğün sadece bir parametresi vardır. Kabaca derecesi 0,25 0,50 gibi ama kontak lens öyle değil, kontak lensin çok fazla parametresi var. Temel eğriliği dediğimiz, toplam çapı dediğimiz, su içeriği oksijen geçirgenliği dediğimiz bir dolu parametreler var. Bunların hepsinin ideal şekilde olması gerekiyor ki göz sağlığını tehdit etmesin."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Doktordan lens uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doktordan lens uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı