« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doktora transfer teklifi

İngiliz ekibi, F.Bahçe’de "Ayurvedic" adını taşıyan vitamin ilaçlarını hazırlayarak, futbolcuların performansına olumlu katkı yapan ve bu alanda uzmanlaşan ünlü doktoru da renklerine bağlamak istiyor.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
SON dönemlerde Avrupa’ya yıldızlarını ihraç ederek adını duyuran Türk futbolu, bir ilki daha gerçekleştiriyor. Avrupa sevdası için F.Bahçe’den ayrılan Tuncay Şanlı’yı renklerine bağlayan Middlesbrough, sarı lacivertlilerin doktoru Ethem Kavukçu’nun da peşine düştü. Daum döneminde Ayurvedic adını taşıyan vitamin ilaçlarını hazırlayarak, futbolcuların performansına olumlu katkı sağlayıp bu alanda uzmanlaşan Kavukçu için Tuncay aracı oldu. Middlesbrough, milli futbolcunun isteği üzerine temasa geçtiği Kavukçu’yu, İngiltere’ye davet etti. "Bu kadar hızlı ve kuvvetli olmamı sağlayan vitaminleri hazırlayan doktorumu da yanımda istiyorum" diyen Tuncay’ın talebi üzerine Middlesbrough yöneticileri harekete geçti. İngiltere’nin yolunu tutacak olan Kavukçu, Middlesbrough ile anlaşma sağlayamasa bile milli futbolcunun bireysel doktorluğunu üstlenecek. Bu arada F.Bahçe’den ayrılan Kavukçu’nun yerine Pierre Arzuman göreve başladı.

İlklerin altına imzasını attı

1972 yılında Antalya’da doğan Ethem Kavukçu, eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Aile Hekimliği dalında uzmanlık, Hindistan Ayurvedic Complex’ten Ayurveda Doktorluk ve Turizm Hekimliği Sertifikası aldı. Kavukçu, Doğal Tıp Derneği’nin de kurucu üyesi. Welness, Ayurveda ve Anti-Aging konularında 1998 yılında başladığı araştırma ve çalışmalarını sürdüren Kavukçu, Avrupa Anti-Aging Araştırma ve Eğitim Konseyi tarafından sertifikalandırılan ilk ve tek Türk doktoru olma ünvanına sahip.

Bunları da Beğenebilirsiniz