Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Doktora suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  19 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 19 Temmuz 1999 - 00:01

  Kartal - Böbrek ağrısı şikayetiyle gittiği dispanserde yapılan ağrı kesici iğne nedeniyle bacağının felç olduğunu iddia eden Niyazi Kılıç (63), doktor ve dispanser hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Kılıç, Kartal Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği dilekçede Derman Dispanseri ve iğneyi yapan Doktor Salim Yıldırım'dan şikayetçi oldu. Geçen nisanda dispanserde yapılan iğneden sonra bacağında ağrıların başladığını, doktorların, bir şeyin yok geçer, dediğini belirtti. Daha sonra gittiği bir başka hastanede, yapılan iğnenin siyatik sinirine denk geldiğinin saptandığını, bu nedenle felç olduğunun söylendiğini ifade etti.

  35 yıl Almanya'da zor koşullarda çalıştıktan sonra Türkiye'ye döndüğünü ve emekliliğinde rahat edeceğini düşlerken sakat kaldığını belirten Kılıç, ‘‘Beni sakat bıraktıkları gibi bir de maddi ve manevi hiç bir yardımda bulunmayarak, yüzüstü bıraktılar. Hiç olmazsa yaptığım masrafların bir bölümünü karşılamalarını rica ettim, elbet bir gün alışırsın. Almanya'da kazandığını paraları ne yaptın. Dua et bacağını kesmedik, diyerek benimle alay ettiler’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı