Ege Haberleri

EGE

  Doktora rüşvet cezası

  Hürriyet Haber
  22 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 22 Şubat 2000 - 00:01

  İZMİR Urla'da 5 ay önce traktörden düşüp kolları kırılan Bayram Üremiş'ten (48), ameliyat için 75 milyon lira aldığı iddiasıyla yargılanan Ortopedist Ratıp Böber (41), üç ay meslekten uzaklaştırma ve 890 bin lira para cezasına çarptırıldı.

  İKİNCİ Ağır Ceza Mahkemesi'nde 12 yıl hapis cezası istemiyle yargıç önüne çıkan Dr. Ratıp Böber, kendisine komplo kurulduğunu söyledi, ‘‘Kazadan sonra kollarını alçıya almıştım. Kontrole geldiğinde ameliyat olması gerektiğini söyledim. Reçeteyi hazırlarken, cebime bir şey koyup dışarı çıktı. Peşinden polisler geldi'' dedi.

  KAZADA iki kolunun kırıldığını söyleyen Bayram Üremiş ise, ‘‘Bağ - Kur'dan sağlık karnem olduğu halde el emeği olarak 75 milyon lira istedi. Karakola ve savcılığa gidip durumu bildirdim. Parayı aldıktan sonra suçüstü yakalandı'' dedi.

  İki kolum alçılıydı

  Hastaneye gittiğinde iki kolunun alçıda olduğunu söyleyen Üremiş, ‘‘Benim gömlek cebimdeki parayı alıp kendi cebine koydu. Benim verebilme imkanım yoktu'' dedi.

  MAHKEME heyeti, sanığa meslekten 3 ay uzaklaştırma ve 890 bin lira para cezası verdi. Dr. Böber, karara temyize göndereceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı